Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Sztuka robienia makijażu towarzyszy każdej kobiecie. Można powiedzieć, że robienie makijażu, to nasza codzienność. Każdego dnia tworzymy makijaż dzienny, który towarzyszy nam przez cały dzień.
Perfekcyjny make up nie jest łatwy do zrobienia, lecz w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji różnorodne produkty, które ułatwiają nam bycie perfekcyjną.

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów, które zachęcają swoją wydajnością, trwałością i ceną. Istnieją preparaty długo utrzymujące się na skórze i te które mają wodoodporne właściwości, dlatego każda kobieta może dobrać odpowiedni produkt, do odpowiedniej sytuacji. Kiedy zależy nam na wyjątkowym, długo utrzymującym się makijażu, możemy użyć produktów trwałych i wodoodpornych, które ochronią nas, przez nieoczekiwanym rozmazaniem. Lecz istnieją też sytuację, w których lepiej udać się do profesjonalisty, który zadba o nasz długotrwały, nieskazitelny wizerunek.

Dużą uwagę w makijażu przykuwają oczy. Jest to element, na który poświęcamy najwięcej czasu i uwagi. Swoim makijażem, staramy się je optycznie powiększyć i wyróżnić, względem całej twarzy.
Bardzo modnym ostatnio w świecie wizażu produktem, jest eyeliner. Pozwala on uzyskać wyjątkowy makijaż oka, za pomocą kreski. Rodzai produktu jest bardzo dużo. Występuje eyeliner w pisaku, w żelu, lub w płynie z pędzelkiem. Oprócz różnicy w konsystencji, istnieje również cała gama kolorów, dzięki którym dopełnimy naszą wyjątkową stylizacje.

Jak zrobić kreskę eyelinerem?
Przed rozpoczęciem rysowania kreski, nakładamy na powiekę cienie.
Następnie delikatnie, tworzymy cienką linię wzdłuż górnej powieki, która ułatwi nam późniejsze naszkicowanie całości.
Pamiętajmy, że grubość kreski narysowanej eyelinerem, nie jest taka sama od początku do końca. Bliżej kącika przyśrodkowego oka rysujemy cienką kreskę, która rozszerza się ku zewnętrznej krawędzi oka. Uwydatnimy w ten sposób naturalną linię rzęs, która również jest gęstsza w części dystalnej.
Narysowaną wcześniej cienką kreskę pogrubiamy, zgodnie z powyższymi radami o jej grubości.
Jeśli niechcący namalowałaś kreskę za daleko, można to w łatwy sposób naprawić, bez konieczności zmywania całości. Należy zetrzeć niepotrzebne elementy za pomocą patyczka do uczy, zamoczonego w wazelinie. Wazelina idealnie zmyje nam nadmiar produktu, nie uszkadzając reszty makijaży.
Pamiętajmy, żeby się nie zrażać, jeśli za pierwszym razem nasza linia nie będzie zbyt równa. Początki zawsze są trudne, lecz z czasem dojdziesz do perfekcji.

Po użyciu eyelinera, bardzo ważne jest dokładne zakręcenie produktu, co zabezpieczy go, przez zbyt szybkim wysychaniem i przedłuży jego trwałość.

Podana powyżej instrukcja, jest taka sama zarówno dla eyelinera w pisaku, jak i w pędzelku. Samemu należy określić, który z produktów bardziej Ci odpowiada, ponieważ różnorodność na rynku jest bardzo duża. Istnieją cieniutkie pędzelki i te troszkę grubsze, wodoodporne i mniej trwałe, dlatego z pewnością, każdy znajdzie coś da siebie.
Eyeliner nie jest drogim produktem, a wyraźnie podkreśli wyjątkowość naszego makijażu, dlatego powinien się on znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here