Jak zaprogramować pilot do bramy?

Zapewne zastanawiasz się jak zaprogramować pilot do bramy? Czyżby udało Ci się znaleźć i zamówić idealny model z systemem otwierania bramy? To bardzo dobrze! Teraz aby mógł on działać, trzeba go zaprogramować. Aby można było zdalnie sterować automatyką, trzeba wykonać inicjalizację wszystkich nadajników. Każdy produkt powinien być dostarczony z instrukcją programowania. Zaprogramowanie pilota do bramy jest proste oraz szybkie i nie wymaga nic nadzwyczajnego i żadnych specjalnych narzędzi. Pilot do bramy można zaprogramować na trzy sposoby. Przedstawię je Tobie poniżej.

Programowanie pilota z przełącznikami:
1. Pierwszy sposób, to tak zwana inicjalizacja pilota. Sprzęt, który potrzebujesz do programowania to:
– wkrętak,
– pilot oryginalny zainicjowany.
Na początek otwórz nowy pilot i drugi zaprogramowany już pilot.
Weź do ręki wkrętak i za jego pomocą ustaw przełączniki lub inaczej też mówiąc mikro-przełączniki nowego pilota. W tym oto momencie nadajnik Twój jest już zaprogramowany do napędu bramy czy bramy garażowej.

2. Drugi sposób, który przedstawię, to tak zwana inicjalizacja za pomocą odbiornika.
Sprzęt, który będzie Ci potrzebny do programowania to:
– wkrętak,
– odbiornik, który znajduje się w pobliżu napędu bramy.
Następnie otwórz odbiornik i nowy pilot oraz za pomocą wkręta musisz ustawić mikro-przełączniki pilota tak samo jak jest w odbiorniku.
Programowanie pilota powinno zostać zakończone 🙂

Programowanie pilota w odbiorniku:
3. Sprzęt, który potrzebujesz do programowania pilota to:
– odbiornik
Otwórz teraz odbiornik bramy lub garażowej bramy. Następnie naciskamy przycisk programowania, który nazywa się często ENR, PROG oraz MEMO. Należy pamiętać, że w niektórych odbiornikach przytrzymujemy przez jakiś czas naciśnięty przycisk programowania. Dioda odbiornika, która się pokazuje sygnalizuje przełączenie w tryb programowania. Naciśnij zatem na chwilę przycisk nowego pilota, a potem zwolnij go.
W diodzie odbiornika powinien zacząć zmieniać się sposób działania w celu zasygnalizowania powodzenia programowania.
Przed wyjściem z trybu programowania powinieneś chwilę odczekać.
Nowy pilot powinien zostać zaprogramowany!

Programowanie pilota przez automatyczne uczenie:
4. Sprzęt, który będzie Tobie potrzebny do programowania to:
– pilot sprawny i zainicjowany, taki sam jak oryginalny model.
Programowanie pilota odbywa się przez naciskanie specjalnych jego przycisków.
Naciśnij zatem równocześnie przyciski nowego pilota aż do momentu, gdy dioda zacznie Ci szybciej migać. Kolejny krok, to zwolnienie przycisków. Naciśnij zatem pierwszy przycisk, który znajduje się przy nowym pilocie. Dioda powinna zacząć świecić się ciągle.
W przeciągu ciągu kliku następnych sekund przyłóż zatem przód starego pilota do dolnej części nowego i naciśnij pierwszy przycisk starego pilota. Nowy nadajnik do bramy powinien mignąć w tym momencie trzy razy. Jeśli tak się stało, to programowanie zostało zakończone powodzeniem.
To znaczy, że pierwszy przycisk został zakodowany. Następnie musisz wykonać te same czynności aby zakodować drugi przycisk pilota
Teraz można sterować napędem za pomocą nowego pilota! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here