Dziecko, smoki i dużo dobrej zabawy

W dzisiejszych czasach kinematografia przeznaczona dla najmłodszych obfituje w różnorakie filmy i bajki. Dzieciaki mają olbrzymi wybór bajek. Niejednokrotnie popularne i wielkie produkcje zyskują też uznanie dorosłych widzów. Można rzec, że jakiś pierwiastek dziecka ma się w sobie całe życie. Filmy rodzinne, familijne są niezwykle popularnym i pożądanym gatunkiem. Ich uniwersalizm jest niesamowity. Każdy i duży i mały znajdzie w nich coś odpowiedniego dla siebie.

Filmy, które zyskały ogromną popularność i stały się wręcz kultowe nie znikają z naszej rzeczywistość tydzień po premierze. Dzisiejszy świat zakłada rozwój reklamy na szeroką skale. Wszystko zaczyna się lata przed planowaną datą premiery. Często co najmniej rok czy dwa przed tym wydarzeniem jesteśmy bombardowani reklamami i krótkimi zapowiedziami powstania takiego i takiego filmu. Poznajemy główny wątek, gatunek i tak mała ilość informacji ma nas zaciekawić i sprawić, że z niecierpliwością oczekujemy na cały film. Z biegiem czasu wychodzi zwiastun, który podsyca naszą ciekawość. Teraz już pozostaje wyczekiwać dnia premiery. W bardzo krótkim czasie po wejściu bajki do kin w sklepach możemy zauważyć wiele gadżetów, gier czy zabawek związanych z daną bajką.

Jako przykład można podać kultowy film animowany „Jak wytresować smoka”. Ta animacja zaskarbiła sobie serca dzieciaków, ale również dorosłych. Ta pełna akcji i dobrego humoru opowieść jest bardzo wartościowa i niesie za sobą wiele cennych wartości. Za przepiękną i magiczną animacją, kryją się fenomenalnie stworzone, barwne postacie, które od razu dają się polubić. Po taki seansie jakim jest „Jak wytresować smoka” ten wyjątkowy nastrój nie znika tak szybko. I to wykorzystują wielkie firmy wprowadzając na rynek gamę produktów mających promując film przynieść wielkie zyski. I to się udaje. Dla przykładu – Jak wytresować smoka gry planszowe, karciane czy komputerowe od razu weszły na rynek. Nie można zapomnieć o wszelakich koszulkach, bluzach, plecakach z motywami z filmu. Istną furorę mogą w tym wypadku robić maskotki przesympatycznego tytułowego smoka jak i innych bohaterów.

Takie podtrzymywanie popularności filmu czy bajki sprawdza się idealnie w przypadku filmów dla dzieci. Najmłodsi są najmniej odporni na moc reklamy i dają się z łatwością porwać kolorowym i znanym im z ekranu kina elementów migających do nich z wystaw sklepowych. Nie jest to całkiem negatywne, bo dzieciaki lubi a mieć zabawki z serii, którą znają i lubią jednak należy uważać by nie popaść w skrajność. W dzisiejszych czasach w ciągu roku wychodzi tak wiele nowych i świetnych bajek, że nierozsądnie byłoby dać się za każdym razem porywać zakupowemu szaleństwu. Jeden czy dwa gadżety są jak najbardziej w porządku, ale większa ilość może mieć niekorzystny wpływ na nasze pociechy.

Sklepy i wielkie marki mają swoje sposoby na przyciągnięcie potencjalnych kupców. Sympatyczny smok z bajki jest idealnym motywem na wiele, wiele produktów. Korzyść na filmu jak i dla marki jest oczywista, nasze dziecko również będzie zadowolone z gry czy maskotki, ale nie możemy dać się zwariować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here