Czy kobiety mogą używać perfum męskich

Jeszcze do niedawna podział był jasny – domy perfumeryjne proponowały zapachy męskie i damskie. Podziału tego przestrzegano rygorystycznie i nie do pomyślenia było, że kobieta „ubierze się” w męskie perfumy. Dziś nie jest to tak oczywiste. Panie coraz częściej sięgają po męskie perfumy. Dlaczego?

Męskie i damskie – skąd się wziął ten podział?

Współczesny podział na perfumy męskie i damskie jest wynikiem marketingu wielu domów perfumeryjnych. Ma on ułatwić wybór właściwego pachnidła, a także zachęcić do kupowania coraz większej ilości. Podział ten nie jest jednak naturalny. Jeszcze kilka wieków temu zupełnie nie istniał, a kobiety i mężczyźni używali tych samych zapachów. Podział na damskie i męskie perfumy pojawił się w miarę popularyzacji pachnideł i mody na nie. Dziś ponownie się od niego odchodzi. Coraz więcej domów perfumeryjnych proponuje zapachy unisex, czyli te dedykowane obydwu płciom.

męskie perfumy

Czy kobiety mogą używać męskich perfum?

Nie ma żadnych przeszkód, aby kobiety odwiedziły https://www.perfumeria.pl/collections/perfumy-meskie i zaopatrzyły się w perfumy męskie. Po męskie zapachy warto sięgnąć, jeśli ma się przesyt cukierkowych, słodkich i duszących zapachów. Warto pamiętać, że nieprzepadanie za typowo kobiecymi aromatami, nie jest niczym niezwykłym. Każdy człowiek posiada indywidualne preferencje zapachowe i niekoniecznie trzeba lubić kwiatowe, słodkie zapachy dominujące w damskich pachnidłach. Panie nie powinny więc obawiać się używania męskich perfum. Również panowie mogą sięgać po zapachy damskie, choć zdarza się to o wiele rzadziej.

Perfumy męskie

Perfumy męskie, które zachwycają kobiety

Sekretem popularności perfum męskich wśród kobiet, jest łączenie surowych, tajemniczych i sportowych nut. Panie szczególnie upodobały sobie zapachy bazujące na drzewie sandałowym, orientalnych i egzotycznych nutach, piżmowych woniach. Przyciągają one oryginalnością, intrygują, budują tajemniczość. „Ubrane” w te zapachy kobiety czują się silniejsze, pewniejsze siebie, atrakcyjniejsze, a jednocześnie kobiece. Męskie zapachy, które podobają się kobietą to m.in. YSL L’Homme czy Paco Rabanne One Million. Na liście męskich perfum, które zachwycają kobiety znajdują się także OUD de Robert Piguet, Calypso de Robert Piguet, Santal Majuscule Serge Lutens, Gucci Envy.

Choć dziś perfumy nadal dzielą się na damskie i męskie, to podział ten nie jest ściśle przestrzegany. Panie chętnie sięgają po męskie pachnidła, które wydają się im bardziej interesujące oryginalne, mniej słodkie i duszące. Robią to coraz odważniej. Wychodząc naprzeciw nowej modzie, domy perfumeryjne coraz częściej przygotowują uniwersalne propozycje, które znaleźć można na półkach z perfumami unisex.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here