Szybki sposób na zmianę koloru włosów.

Znudził ci się kolor włosów? Masz ochotę poeksperymentować z wizerunkiem? Z zazdrością oglądasz zdjęcia modelek z włosami ufarbowanymi na różowo, fioletowo? Nie ma na co czekać! Jest fajny sposób, aby zaradzić temu wszystkiemu. Potrzebujesz tylko … bibuły. Znam super sposób i zaraz dowiesz się, jak farbować włosy bibułą.
Kobiety marzą o tym, aby zawsze wyglądać co najmniej dobrze i często najbardziej dbają o włosy, które w wizerunku pełnią ogromną rolę. Kolor włosów odzwierciedla nasz temperament, ma poprawiać nasz wygląd, samopoczucie. Zmiana koloru włosów nie jest przeważnie prostą decyzją. Jednakże w dzisiejszych czasach jest to tylko zależne od metody farbowania. Największą popularnością cieszy się koloryzacja trwała. Jak sama nazwa wskazuję jest to farbowanie, dzięki któremu kolor utrzymuję się bardzo długo, praktycznie do momentu odrośnięcia naturalnych włosów. Na rynku dostępne są także tzw. szamponetki, pianki koloryzujące etc., które nie wnikają w głąb włosa, a oblepiają swoją strukturą trzon włosa. Efekt utrzymuje się więc do kilku myć. Jeśli mówimy o zmianie koloru włosów to rzeczywiście nie każdy jest w stanie podjąć się takiej decyzji. Wiadomo. Taki sam kolor u koleżanki wygląda obłędnie, jednakże nie znaczy to, że i nam będzie pasować. I właśnie farbowanie bibułą jest takim sposobem, który poniekąd wychodzi naprzeciw waszym oczekiwaniom . Dlaczego? Farbowanie bibułą przede wszystkim nie jest koloryzacją trwała. Czyli jeśli rzeczywiście, kolor który zaprezentuje nam się na głowie nie będzie nam odpowiadał, możemy się go dosyć szybko pozbyć, zmywając go po prostu z włosów. Oczywiście muszę też w takim razie wspomnieć, że łatwość pozbycia się skutków farbowania bibułą będzie zależne od stopnia zniszczenia, porowatości włosów. Im włos bardziej zniszczony, tym naturalne jest to, że barwnik z bibuły głębiej wniknie w strukturę włosa, przy czym pozbycie się go nie musi należeć do łatwych.
Jak wykonać owe farbowanie bibułą? Trzeba pamiętać o tym, że im ciemniejsze włosy, tym trudniej będzie nam uzyskać efekt farbowania. Jest to w sumie analogiczne do koloryzacji włosów. Dlatego, jeśli masz ciemnobrązowe, brązowe, czarne włosy możesz nie spodziewać się żadnych efektów po farbowaniu bibułą. Samo farbowanie jest proste i szybkie. Wybierasz kolor bibuły (najlepiej taki, który będzie miał mocny barwnik np. fiolet, granat, ciemny brąz). Wycinasz skrawek bibuły i oplatasz nim pasmo włosów. Możesz dany skrawek zmoczyć zanim nałożysz go na włosy bądź kiedy już jest na włosach. Bibułę nakładaj na suche włosy. Odczekaj kilka minut, wysusz włosy i kolor zmieniony. Pamiętaj, aby podczas farbowania uważać na kapiący barwnik z bibuły, który może wniknąć w ręcznik, bluzkę bądź ukochany dywanik mamy. Możesz farbować końcówki bądź nawet i całe pasma włosów. Wszystko zależy od ciebie.
Jeśli masz dosyć jasne włosy efekt takiego farbowania może być naprawdę spektakularny. W doborze koloryzacji ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia i możesz stworzyć bardzo oryginalną stylizację, której koszt zależny jest od ceny bibuły w twoim sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here