Protezy zębowe

Niestety, ale mało kto może cieszyć się swoim naturalnym uzębieniem aż do późnej starości. Protezy zębowe są więc rozwiązaniem, po które sięga wielu ludzi w podeszłym wieku i nie tylko. Zdarza się, że zęby tracimy jeszcze w młodości w wyniku nieszczęśliwego wypadku, choroby lub w skrajnych przypadkach przez niepodjęcie leczenia. Wizyta u protetyka wydaje się więc dobrą opcją dla tych, którzy wciąż chcą cieszyć się pięknym uśmiechem. Czy jednak oznacza to, że po właściwym zabiegu protezy zębowe nie wymagają już naszej uwagi? Wprost przeciwnie, należy umiejętnie o nie dbać. W jaki sposób robić to prawidłowo?

Protezy zębowe – i co dalej?

Pacjent, który posiada nową protezę zębową, często będzie chciał od razu cieszyć się nowymi możliwościami, które się z tym wiążą. Nie ma nic złego w tym, że chcemy pokazać wszystkim nasz nowy, piękny uśmiech, jednak należy zachować pewną ostrożność, szczególnie w kwestii jedzenia. Tuż po założeniu protezy powinniśmy rozpocząć dietę płynną i jeść pokarmy miękkie. Istotna jest także ich temperatura. Z czasem będziemy mogli pozwolić sobie na więcej.

Protezy zębowe – higiena

Nie należy zaniedbywać higieny, nawet jeżeli nie posiadamy już naturalnych zębów. Protezy zębowe trzeba czyścić, jednak należy uważać na pasty do zębów, które mogłyby spowodować uszkodzenia. Woda i szczotka z miękkim włosiem powinny załatwić sprawę. Można także zakupić specjalne substancje czyszczące bez drobinek ściernych. Warto także przepłukać usta po każdym posiłku, aby uniknąć uciążliwego problemu, jakim są resztki jedzenia zatrzymywane przez protezę.

Protezy zębowe – kontrola

Niestety, ale wizyt u dentysty nie unikniemy nawet posiadając protezy zębowe. Należy bowiem regularnie dokonywać przeglądu u specjalisty, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku z naszym nowym uzębieniem. Mieszkańcy Brodnicy mogą kontrolować swoje protezy zębowe w tej klinice https://perfektsmile.pl/protetyka-stomatologiczna/. Rekomendowana przez stomatologów częstotliwość wizyt to raz na pół roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here