Urodziny dla dziecka – męczarnia czy przyjemność?

0
576

Zbliża się ważna data dla ważnej rodziny i chcesz urządzić doskonałą imprezę? Zorganizowanie przyjęcia dla dzieci to nie lada wyzwanie – szczególnie, jeżeli ma ono odbyć się w domu i wszystko jest na Twojej głowie, od przygotowania jedzenia po zaplanowanie jego przebiegu. Od czego zacząć i o czym nie zapomnieć? Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które powinni znać wszyscy rodzice.

Jak zorganizować imprezę dla dziecka w domu?

Przygotowania idealnego przyjęcia dla dzieci warto rozpocząć od ustalenia dogodnej daty i rodzaju spotkania. Czym się wtedy kierować? Godzina przyjęcia powinna być dostosowana do charakteru imprezy – może to być impreza w ogrodzie, piżama party organizowana w sypialni dziecka wraz z noclegiem czy obiad połączony z oglądaniem filmów i grami. Następnie niezbędne jest określenie liczby gości i przygotowanie zaproszeń. Warto w tym celu o pomoc poprosić dzieci – na początku, aby powiedziały, kto powinien znajdować się na spotkaniu, a następnie, aby wspólnie wypisać lub pokolorować zaproszenia. Kolejnym niezbędnym elementem jest dekoracja domu – podczas tak ważnej okazji nie może zabraknąć kolorowych balonów, im jest ich więcej tym lepiej. Przeraża Cię sama myśl nadmuchania ich wszystkich? Możesz wykorzystać praktyczne pomoce takie jak elektryczna pompka do dmuchania balonów oraz wiązadełko przyśpieszające ich wiązanie.

Impreza dla dziecka – o czym jest pamiętać?

Planując imprezę dla dzieci nie powinniśmy zapomnieć o poczęstunku – powinien on być dopasowany do ich potrzeb oraz upodobań. W zależności od charakteru imprezy można postawić na uniwersalne dania takie jak pizza czy makaron w sosie pomidorowym. Nie powinno zabraknąć także słodkości – nawet jeżeli na co dzień nie dajesz ich swojemu dziecku, podczas przyjęcia warto zrobić wyjątek. Dzieci uwielbiają lizaki, cukierki, kolorowe żelki oraz lody. Największą atrakcją spotkania może też być tort czekoladowy. Aby impreza była ciekawa, a jej uczestnikom nie towarzyszyła nudna, należy przygotować też odpowiedni program działania – zaplanować konkretne zabawy oraz niezbędne do nich akcesoria. Być może przydatna będzie wesoła muzyka, filmy lub bajki. Na jakie gry warto postawić? Na przykład zabawy taneczne, karaoke lub sportowe – te ostatnie są chętnie lubiane przez chłopców, a w szczególności piłka nożna czy wyścigi. Starszym dzieciom do gustu mogą przypaść gry video, zabawy w stylu teleturniejów czy gry planszowe. Latem z pewnością najmłodsi będą zachwyceni zabawą w basenie czy skakaniem na trampolinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here