Dbaj o swoją skórę

Po przekroczeniu pewnego wieku zaczynamy zastanawiać się, co zrobić, aby jak najdłużej zachować młodość oraz zapobiec pojawianiu się pierwszych oznak starości. Młody wygląd i piękna, gładka skóra nie są jedynie efektem doskonałych genów, ale też trzymania się konkretnych zasad zdrowego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Tak naprawdę kondycja skóry zależy tylko i wyłącznie od jej właściciela. O czym należy pamiętać?

Jak dbać o siebie niezależnie od wieku?

Nasz skóra niezależnie od wieku potrzebuje tych samych czynników – nawilżania, odżywiania oraz ochrony. Wraz z wiekiem wysiłki należy jednak zwiększać, ponieważ cera staje się coraz bardziej wymagająca. Z każdym rokiem zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych na twarzy oraz maleje poziom kwasu hialuronowego i kolagenu w tkankach. Sprawia to, że skóra staje się mnie elastyczna oraz sprężysta oraz pojawiają się pierwsze zmarszczki. Aby temu zapobiec, należy dostarczać cenne składniki odżywcze z zewnętrz. Bardzo ważne jest regularne nawilżanie skóry, które zapobiega utracie wilgotności. Niemałe znaczenie ma też przyjmowanie niezbędnych ilości wody – nie tylko poprze jej picie, ale też spożywanie owoców i warzyw, zawierających dodatkowo antyoksydanty. Aby zachować młody wygląd oraz jędrną skórę warto prowadzić aktywny tryb życia. Spacery, bieganie, jazda na rowerze, pływanie – to wszystko poprawia sprężystość skóry i całego ciała, symulując budowę nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Należy jednak pamiętać, że uprawiając sport na świeżym powietrzu, trzeba stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić skórę przed fotostarzeniem.

Jakie zabiegi zastosować, aby spowolnić proces starzenia?

Chociaż nie da się zatrzymać procesów starzenia, istnieje wiele skutecznych sposobów, aby je spowolnić. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej pojawiają się bezinwazyjne zabiegi, które przynoszą doskonałe efekty. Są w stanie poradzić sobie z nieestetycznymi zmianami takimi jak bruzdy, zmarszczki, wiotkość skóry czy opadające rysy twarzy. Do najpopularniejszych zabiegów należy mezoterapia, która może być wykonana niezależnie od wieku. Nawet młode osoby decydują się na ten efektywny zabieg, aby odżywić i zregenerować cerę oraz zapobiegać pojawianiu się pierwszych oznak starości. W nieco bardziej dojrzałym wieku proponowane są inne zabiegi, na przykład osocze bogatopłytkowe Warszawa. Zabieg ten nazywany jest liftingiem wampirzym, ze względu na doskonałe efekty oraz zastosowanie dosyć nietypowego składnika. Cały proces polega na wstrzykiwaniu w skórę twarzy preparatu przygotowanego na bazie osocza, pobieranego z krwi pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here