Odchudzanie nie zawsze jest trudne

Czasem mawia się, że nieraz łatwiej jest schudnąć wiele kilogramów niż zrzucić tylko kilka nadprogramowych, ale oczywiście bywa z tym różnie. Na pewno jest w tym sporo przesady, gdyż jasne jest, że osoby, które zastanawiają się na przykład, jak schudnąć 3 kg, mają do wykonania dużo łatwiejsze zadanie niż te, które mają ponad dwudziestokilogramową nadwagę, choćby jeśli chodzi o czas. Tak małej ilości kilogramów można pozbyć się nawet w kilka dni i to czasem niespecjalnie się wysilając. Gdy zaś chce się schudnąć bardzo dużo, trzeba przede wszystkim zaplanować na to odpowiednio dużo czasu.

Nawet jeśli bowiem znalazłoby się cudowny sposób na chudnięcie w ekspresowym tempie, na pewno nie byłoby to zdrowe i dobre dla organizmu. Nie zapewniłoby też atrakcyjnego wyglądu, gdyż taka nadwaga pozostawiłaby po sobie ogromną ilość nadmiaru skóry, która musi mieć dość czasu, by mogła się wchłonąć. Jeśli chudnie się zbyt szybko, na pewno nie zdąży, wobec czego ciało będzie wyglądać fatalnie i może nawet wcale nie prezentować się szczuplej. Najmocniej zagrożone są tym oczywiście osoby, które odchudzają się bez ćwiczeń, bez tego bowiem niemożliwe jest wzmocnienie mięśni i ujędrnienie skóry, a więc figura i ciało mogą prezentować się fatalnie, nawet jeśli będą pozbawione nadmiaru tłuszczu.

Jak zatem pozbyć się małej ilości kilogramów, a jak dużej? Gdy chce się stracić tylko parę kilo, może okazać się, że wcale nie będzie potrzebne prawdziwe odchudzanie, a jedynie oczyszczenie organizmu lub wydalenie z niego nadmiaru wody. Jeśli organizm ma tendencje do gromadzenia w nadmiarze wody, waga wzrasta, zatem jej usunięcie, na przykład dzięki stosowaniu specjalnych tabletek, sprawi, że waga spadnie i zwykle można liczyć, że stanie się to bardzo szybko. Innym sposobem na zmniejszenie wagi o kilka kilogramów może być pozbycie się złogów z jelit, ale oczywiście będzie to efektywne tylko w przypadku osób, które takowe złogi posiadają – choć dotyczy to praktycznie wszystkich, w mniejszym bądź większym stopniu.

Osiągnąć można to zaś na różne sposoby: przyjmując duże ilości błonnika, stosując specjalne preparaty na oczyszczenie, pijąc herbatki na przeczyszczenie czy zażywając tabletki o takim działaniu lub nawet wykonując lewatywę. Ten ostatni, dość drastyczny sposób, który nie każdy będzie umiał zastosować, daje najszybszy efekt. Eksperci mówią, że oczyszczając jelita z zalegających w nich złogów, można stracić nawet 5 kilogramów, przy czym oczywiście nie będzie to prawdziwe schudnięcie jeśli chodzi o wygląd i pozbycie się tłuszczu, a jedynie zmniejszenie wagi. Może to jednak mieć bardzo pozytywny wpływ na zdrowie, a także na samopoczucie, gdyż można będzie poczuć się lekko.

Jeśli zaś ktoś chce schudnąć w tradycyjny sposób, nie pozostaje mu nic innego, jak zacząć więcej się ruszać, a także zmienić dietę na lżejszą. Oczywiście przy tym jeśli chce się schudnąć niewiele, zmiany te nie muszą być radykalne, a więc takie odchudzanie będzie raczej w większości przypadków bezproblemowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here