Cellulit - zmora szpecąca ciało

Zdecydowana większość kobiet jest niezadowolona z wyglądu swojego ciała. Zastrzeżenia można mieć na przykład co do jego proporcji, co zwykle dotyczy biustu, nadwagi, a także wyglądu skóry. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, to bardzo wiele kobiet zastanawia się, jak zwalczyć cellulit. Pomarańczowa skórka jest prawdziwą zmorą naszych czasów. Trudno jest znaleźć kobietę, która w ogóle nie miałaby cellulit, a może takie nie istnieją skoro mają go nawet największe gwiazdy show-biznesu? Nie oznacza to jednak, że można ten problem bagatelizować. Choć mają go niemal wszystkie kobiety, nie sprawia to wcale, że jest łatwiejszy do zniesienia. Na pewno tak nie jest, gdyż jest to zdecydowanie szpecący defekt.

Niektórym osobom podobają się ciała szczupłe, inni wolą puszyste, ale cellulit nie podoba się nikomu, dlatego jeśli występuje na pośladkach czy udach, zdecydowanie szpeci ciało i nie lubi go żadna pani. Warto z nim walczyć zresztą nie tylko z tego powodu. Trzeba wiedzieć, że cellulit, z którym nic się nie robi, powiększa się. W sieci znaleźć można zdjęcia, jak wygląda naprawdę zaawansowana pomarańczowa skórka i zdecydowanie nie jest to miły widok, czasem nawet nierówności widać przez spodnie! Nawet jeśli więc nie ma się możliwości pozbycia się cellulitu, to na pewno warto dbać o ciało, by nie dopuścić do takiego stanu. Poza tym na pewno można zmniejszyć cellulit, a jeśli ktoś nie wierzy, to najlepiej zrobi, gdy spróbuje.

W tym celu warto przede wszystkim zaopatrzyć się w dobry krem na cellulit. Nie musi on być drogi, ale musi działać. Dobrze będzie więc wybrać produkt o działaniu rozgrzewającym, bo już uczucie ciepła będzie świadczyło o tym, że preparat ma odpowiednio działające składniki. Poza tym warto stosować masaże, jednak jeśli komuś nie chce się specjalnie masować i szczypać skóry czy też stosować masażera, zupełnie wystarczy zwykłe wcieranie takiego preparatu – a więc podczas jednego zabiegu można mieć dwie korzyści jednocześnie.

Bardzo ważne są też ćwiczenia. Choć cellulit mają też nieraz wysportowane kobiety czy chude, których skóra nie występuje w nadmiarze, to jednak najczęściej spotkać można pomarańczową skórkę na pulchnym ciele ze zwiotczałą skórą, zwłaszcza na udach czy pośladkach, o których braku jędrności najlepiej świadczy fakt, że poruszają się przy każdym kroku czy ruchu. Kiedy mięśnie są napięte, skóra także staje się jędrniejsza, a więc cellulit jest o wiele mniej widoczny. Warto więc zacząć uprawiać jakiś sport lub ćwiczyć konkretne partie ciała, na przykład objęte cellulitem pośladki czy uda.

Często też uważa się, że na powstawanie cellulitu wpływ ma wiele innych czynników niż dieta i brak sportu, ale nie zawsze można je wyeliminować. Czynniki te to na przykład siedzący tryb życia, noszenie obcisłych spodni, picie małych ilości płynów i spożywanie dużych ilości soli. Jeśli jest to możliwe, warto starać się unikać tych czynników, jednak już samo wcieranie kremów i ruch powinny znacznie pomóc – pod warunkiem, że będzie się systematycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here