Kiedy skoki tandemowe są dobrym wyborem

Zastanawiasz się nad wykonaniem skoku ze spadochronem, ale nie wiesz, czy to dobry wybór w Twoim przypadku? Masz pewne wątpliwości, a nikt nie jest w stanie ich rozwiać? W takim razie doskonałym rozwiązaniem w Twoim przypadku na początek będą skoki tandemowe. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem?

Podczas skoku w tandemie osoba skacząca jest spięta specjalną uprzężą z profesjonalnym instruktorem, który nadzoruje całość. To na nim spoczywa cała odpowiedzialność za przebieg lotu i poprawność poszczególnych czynności, natomiast drugi uczestnik może po prostu cieszyć się przyjemnością ze swobodnego spadania i pięknymi widokami. Czy można wyobrazić sobie bardziej komfortowe warunki do rozpoczęcia swojej przygody ze spadochronem?

Skoki tandemowe zapewniają kompromis między bezpieczeństwem a zapewnieniem sobie dodatkowej porcji adrenaliny. Możesz rozkoszować się ekstremalnymi wrażeniami związanymi ze skokiem, a jednocześnie wszystko jest pod kontrolą. Ryzyko związane ze skokiem jest zminimalizowane do niezbędnego minimum.

Skoki w tandemie stanowią doskonały wstęp do kolejnych skoków, odbywanych już w pojedynkę. To doskonała możliwość przetestowania swoich umiejętności i reakcji na ekstremalne przeżycia. Jeśli skoki tandemowe przypadną Ci do gustu, z dużym prawdopodobieństwem te wykonywane solo również zapewnią Ci ogrom przyjemności.

W przeciwieństwie do skoków wykonywanych w pojedynkę, w przypadku tych tandemowych zaliczenie wielogodzinnego szkolenia nie jest konieczne. Wystarczy jedynie krótki instruktaż przed wejściem do samolotu. Wszystkie czynności wymagające bardziej zaawansowanej wiedzy i umiejętności wykonuje instruktor. Dzięki temu osoby, którym zależy na czasie i nie mogą pozwolić sobie na odbycie pełnego kursu, nie muszą rezygnować z emocji, jakie zapewnia lot ze spadochronem.

Wszystkie te zalety sprawiają, że skoki w tandemie cieszą się coraz większą popularnością. Możliwość przeżycia niemal równie dużych emocji co podczas pojedynczego skoku zapewnia im szerokie grono zwolenników. Spróbuj sam i przekonaj się, czy obudzą w Tobie pasję do skoków ze spadochronem, czy też nie jest to opcja dla Ciebie i powinieneś skierować swoje zainteresowania w innym kierunku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here