Szklana przegroda oddziela od hałasu

Szklane ścianki działowe są coraz popularniejsze. Początkowo stosowane w biurach i salach konferencyjnych, teraz coraz chętniej stawia się je w domach. Pojawiły się też nowoczesne ścianki akustyczne szklane, które dodatkowo bardzo dobrze izolują akustycznie od otoczenia.

Gdzie montować szklane ścianki akustyczne?

Ścianki akustyczne szklane przydają się przede wszystkim tam, gdzie niezbędna jest przestrzeń sprzyjająca koncentracji, a także gdy potrzeba oddzielić miejsce od zewnętrznego hałasu. Najczęściej są stawiane w nowoczesnych wnętrzach, ale doskonale sprawdzają się też do aranżacji domowych przestrzeni.Taka szklana ścianka może okazać się idealnym rozwiązaniem, gdy w domu trzeba wydzielić miejsce do pracy online. Dzięki przejrzystemu szkłu wydzielenie nie zmniejsza optycznie pomieszczenia. Osoba pracująca ma zapewnioną ciszę, a jednocześnie stały kontakt z pozostałymi domownikami.

Zalety ścianek akustycznych szklanych

Szklane ścianki akustyczne mają wiele zalet, które zachęcają do ich stosowania. Są wyjątkowo łatwe do zamontowania w praktycznie każdym miejscu. Prace montażowe przebiegają szybko i sprawnie, nie ingerując w konstrukcje budynku.Dzięki ściankom akustycznym szklanym w wydzielonych obszarach jest zapewniona nie tylko cisza, ale także naturalne oświetlenie. Przy okazji całość pomieszczenia nabiera indywidualnego stylu, a ścianka staje się ciekawym elementem dekoracyjnym. Dodatkowym atutem jest optyczne powiększenie pomieszczenia.

Czy ścianki są bezpieczne?

Gdy pada propozycja zamontowania ścianki akustycznej szklanej, zwykle pojawia się obawa o bezpieczeństwo. Okazuje się, że ścianki są zupełnie bezpieczne i można je bez obawy stosować także w miejscach, gdzie przebywają dzieci.Ścianki akustyczne szklane wykonywane są ze specjalnego szkła o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Dzięki odpowiedniej grubości i konstrukcji samego szkła są nie tylko bardzo dobrą izolacją akustyczną, ale także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wykorzystuje się szkło klejone (laminowane). Dzięki swojej budowie jest niezwykle bezpieczne, a zastosowane specjalne folie pozwalają skutecznie wytłumić dźwięki. Folia zabezpiecza też przed rozpryśnięciem się szkła w razie uderzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here