Co warto wiedzieć o nasturcji jadalnej

Nasturcja jadalna ceniona jest od stuleci. O tej roślinie z pewnością słyszeli miłośnicy medycyny niekonwencjonalnej. Zawiera ona mnóstwo składników odżywczych, które pozytywnie oddziałują na zdrowie. To prawdziwa gratka dla tych, którzy unikają stosowania środków farmakologicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie zapoznaj się z tym wpisem!

Jak spożywać nasturcję jadalną?

Nasturcja spełni oczekiwania osób preferujących ostre smaki. Do spożycia przeznaczona jest część ziemna rośliny. Można zmiksować ją z innymi składnikami np. orzechami, migdałami, pesto. To również wyśmienity dodatek do kanapek, ryżu, makaronu. Szeroki zakres możliwości sprawia, że każdy znajdzie opcję odpowiednią dla siebie.

Nasturcja właściwości sprawiają, że wiele osób chce spożywać ją regularnie. W takiej sytuacji dobrze jest rozważyć przygotowanie naparu z omawianej rośliny. Można także zakupić gotowy specyfik – to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą marnować czasu. Bardzo ważne jest jednak to, aby wybrać produkt wolny od zbędnych konserwantów, wzmacniaczy smaku czy koloru.

Jakie właściwości posiada nasturcja?

Nasturcja właściwości prozdrowotne zachęcają do regularnego spożywania przyprawy lub ekstraktu z rośliny. Jest to naturalny antybiotyk, który wyśmienicie sprawdza się podczas przeziębienia czy infekcji dróg oddechowych. Znacząco łagodzi objawy oraz skraca czas ich występowania. Nie można także nie wspomnieć o dobroczynnym działaniu na układ odpornościowy. Z pewnością docenią to ci, którzy borykają się z często nawracającymi schorzeniami.

Nasturcja jadalna rekomendowana jest również osobom borykającym się z zaparciami. Pobudza ona układ pokarmowy do pracy, a tym samym ułatwia odprowadzenie zalegających treści pokarmowych. Opisywana roślina przyspiesza gojenie ran i działa przeciwzapalnie.

Jak stosować nasturcję podczas pielęgnacji?

Nasturcja może być wykorzystywana podczas codziennej pielęgnacji. Maseczka na twarz z dodatkiem wspomnianej rośliny jest szczególnie polecana osobom borykającym się z różnego typu zmianami skórnymi.

Ekstrakt z nasturcji przyspiesza gojenie się ran, a także zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn. Jest bezpieczny dla cery trądzikowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here