Jak zrobić lej w minecraft?

Większe projekty w Minecrafcie wymagają dużych nakładów surowców, co wiąże się z dużą ilością pracy w ich przygotowaniu i przenoszeniu. Na szczęście można oszczędzić sobie wiele czasu używając lejów, które są niesamowicie proste do wytworzenia. Dowiedz się, jak za pomocą drewna i żelaza utworzyć to praktyczne narzędzie.

Sposób na to, jak zrobić lej w Minecraft jest bardzo łatwy i nie wymaga żadnych trudno dostępnych surowców. Potrzebujesz do tego dokładnie ośmiu sztuk desek i pięciu sztabek żelaza. Deski należy przerobić najpierw na skrzynię, a w tym celu na planszy stołu rzemieślniczego rozkładamy je wokół środkowej kratki. Otrzymany stół umieszczamy następnie w centralnej kratce, a sztabki żelaza następująco: dwie po lewej stronie w dwóch górnych kratkach, dwie analogicznie po prawej i jedna pod skrzynią. W ten sposób otrzymujemy lej gotowy do użycia.

Zastosowanie lejów
Kiedy już wiesz, jak zrobić lej w minecraft, warto dowiedzieć się trochę o jego funkcjonalności. Zastosowanie lejów jest bardzo szerokie i można łączyć je z różnymi przedmiotami. Jednym z głównych zamysłów jest automatyzacja w procesie przenoszenia i przetapiania surowców. Kiedy potrzebujemy dużych ilości kamienia do zbudowania np. drogi, nie musimy co chwilę biegać w kierunku pieca, żeby uzupełniać paliwo i dokładać bruk. Dzięki lejom proces ten można całkowicie zmechanizować.

Automatyzacja przetapiania surowców
Aby cieszyć się masową produkcją potrzebnych materiałów, należy zaopatrzyć się w kilka lejów, skrzyń i piec. Mechanizm musi znajdować się ma ścianie. Na samym dole umieszczamy skrzynię, do której będą wpadać przetopione materiały. Aby tak się działo, musi być ona połączona od góry ze znajdującym się wyżej piecem. Aby zawartość w piecu ulegała płynnej zamianie, wyżej należy umieścić kolejny lej połączony ze skrzynią, która będzie doprowadzać do pieca surowce do przetopienia. Nie można oczywiście zapomnieć o paliwie, dzięki któremu piec będzie działał. Lejem umieszczonym z boku pieca łączymy go z kolejną skrzynią, wypełnioną paliwem. Najefektywniej będzie oczywiście używać lawy, która pali się znacznie dłużej niż drewno czy węgiel. Warto wiedzieć, że podwójna skrzynia jest traktowana jak jedna i nie potrzeba drugiego leja, żeby ją całą wypełnić.

Szybszy transport
Innym ważnym sposobem na to, jak zrobić lej w minecraft użytecznym, jest połączenie go z wagonikiem. Dzięki temu można zminimalizować swój udział w transporcie rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Lej nad wagonikiem oraz po jego bokach służy do załadowywania go, natomiast lej umieszczony pod torami – do opróżniania.

Lejów używa się także w alchemii, w połączeniu ze statywami alchemicznymi. Służą podawaniu butelek i odczynników a także zabieraniu ich, jeśli nasz system jest wyposażony w obwody z czerwonego kamienia.

Trudno wyobrazić sobie budowę zaawansowanych projektów bez uprzedniej automatyzacji wielu nużących czynności. Na szczęście dzięki łatwości otrzymania potrzebnych narzędzi, można ułatwić sobie realizację swoich celów już niemal na samym początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here