Jak zawiązać muchę?

W tym artykule przedstawię Ci, jak zawiązać muchę. Nie jest to wcale takie trudne jak się wydaje. Stosując się poniższych instrukcji na pewno Ci się uda.

Muszka i jej historia
Mucha jest to zastępczyni oraz następczyni zwykłej chusty, którą wiązano kiedyś oraz wiąże się do dziś pod szyją w rozmaity sposób, a zazwyczaj w węzeł przypominający kokardę. W taki sposób wiązano tak chusty z powodzeniem jeszcze do XIX wieku. Materiał, który składany był w trójkąt z czasem zwężał się oraz kurczył, aż zaczął przypominać właśnie muchę. Od 1870 roku forma much oraz muszek nie zmieniła się, jedynie z drobnymi modyfikacjami. Dlaczego zatem muszka jest nieco mniej popularna od krawata? Dlatego, że większość mężczyzn ma problemy właśnie z opanowaniem tajników jej wiązania.

Jak nosić muszkę?
Dziś muszki spotykamy niemal w każdej kolekcji znanych sieci odzieżowych i są wiązane one zazwyczaj na stałe, a z tyłu niej zamocowana jest wygodna gumka. Muchy na gumkę niestety według zasad klasycznej mody i savoir-vivre’u nie są eleganckie i stosowne. Muszki nosi się zatem na bardzo oficjalne okazje, najczęściej do smokingów oraz fraków. Na wieczorowe wyjścia muchy powinny być czarne lub białe. O czerwonych w podręcznikach dress codowych nie mówi się specjalnie o nich, lecz często widzimy je u Panów młodych na ślubach. Nosi się też wzorzyste, kolorowe muchy w awangardowych lub zabawnych stylizacjach na przykład do rozpinanego swetra lub samej koszuli. Jest to już jednak wyższa szkoła mody. Oczywiście chodzi tu o modę męską, bo damska rządzi się swoimi prawami. A zatem:

Jak zawiązać muchę?
1. Końce muchy należy skrzyżować tak, aby lewy, ten odrobinę dłuższy koniec przecinał prawy. Najlepiej w miejscu zwężenia nad owalnym łukiem. Ważne jest, żeby lewy koniec muszki był przełożony nad jego prawym, inaczej może nam nie wyjść. Wiązanie muchy nadaje się do wstążek o tak zwanych zwężanych końcach. Ważne jest również to, żeby dopasować rozmiar muszki do szerokości swojej szyi.

2. Drugi krok, to lewy koniec muszki, ten dłuższy przełożyć od dołu w pętelkę i pociągnąć go do góry w lewo.

3. Krok trzeci należy zacząć tak: ten krótszy koniec muszki należy zagiąć w pętelkę. Zagięcie musi leżeć w samym środku owalu, a zaś końcówka powinna być skierowana w prawą stronę.

4. Krok czwarty warto zacząć od: uformować lewą kokardkę muszki, a górny koniec należy przełożyć do dołu nad wąską częścią prawej kokardki i założyć z przodu do góry.

5. Lewą część muchy należy poprowadzić dołem z tyłu za prawą częścią muchy. Dalej trzeba ją włożyć w pętelkę, która powstała.

6. Szósty krok wiązania muchy i ostatni: trzeba lewą część muszki czy kokardki trochę przeciągnąć. Oba te skrzydełka trzeba wyprostować, zaciskając węzeł oraz delikatnie za nie ciągnąć.

Mamy zatem zawiązaną już muchę. Pamiętaj, że musza musi być dopasowana do szerokości Twojej szyi, ale wyglądać elegancko oraz klasycznie. Wiadomo też, że za każdym razem Twoja mucha może wyglądać nieco inaczej. Jest to znak, że wiązana została własnoręcznie! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here