Dynie na Halloween

Druga połowa października to dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych jak coraz częściej również dla polskich dzieci i ich rodziców czas przygotowywania się do Halloween. Moda na obchodzenie tego amerykańskiego święta przyszła do nas już dawno temu, ale z roku na rok jest w Polsce coraz bardziej popularna i ma coraz więcej zwolenników zwłaszcza wśród najmłodszych. W ostatnich dniach października trwają poszukiwania odpowiednich strojów na zabawę, trwa także przystrajanie domów czy zakup i przygotowanie dyni, jako świetnej dekoracji wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, która również kojarzy się z jesienią. W naszym kraju przystrajanie domów na koniec października nie jest jeszcze popularne tak jak w USA, gdzie jest to wręcz tradycją i niejednokrotnie organizowane są tam konkursy na najlepiej przystrojony dom, w którym biorą udział całe ulice i wszyscy mieszkańcy. Dzieci mają w zwyczaju chodzić po domach w celu zebrania jak największej liczby cukierków. Przebierają się za różne dziwne i straszne postaci z bajek czy horrorów, bawiąc się w straszenie innych osób.

Dynie są doskonałym symbolem Halloween. Wydrążone lampiony z wyciętymi kształtami przerażającego uśmiechu, do których wkładamy świeczkę stanowią nieodłączny element październikowej zabawy i nadają jej niepowtarzalną i przerażającą atmosferę za każdym razem. Jak zrobić dynie na Halloween?
Pierwszym krokiem będzie zakup odpowiednio wielkiej dyni (zgodnie z naszymi preferencjami). Później należy w dyni zrobić większy otwór przez który będzie można ją łatwo wydrążyć. Zazwyczaj otwór robimy na samej górze dyni. Usunięty miąższ wraz z pestkami odkładamy na bok. Pusta w środku dynia jest już gotowa na wycięcie w niej niebanalnych wzorów. Szukając inspiracji można znaleźć wiele ciekawych pomysłów, oprócz oczywiście tak tradycyjnego jakim jest groźny uśmiech i oczy. Ale nikt nie powiedział, że lampiony z dyni muszą być przerażające. Spotkać można także uśmiechy radosne, które wyglądają równie efektownie. W internecie znaleźć można też wzory jak wyciąć postaci z bajek, zwierzęta, krajobrazy czy inne przedmioty. I we wszystkich tych przykładach ozdoby dyniowe wyglądają naprawdę magicznie. Wycinanie wzorów jest dość czasochłonne i niejednokrotnie trudne, w zależności od poziomu zaawansowania wybranego przez nas wzoru. Musimy zaopatrzyć się w ostry nóż, bez którego nie uda nam się wyciąć dokładnie dyni. W sieci jest wiele filmików, które pokazują krok po kroku jak wyciąć różne wzory z dyni. Postępując zgodnie z instrukcjami z pewnością uda nam się stworzyć dynię taką jaką chcieliśmy i przyozdobić nią swoje wnętrze. Po wszystkim wkładamy do środka niewielką zapaloną świeczkę i nasz wyjątkowy, dyniowy lampion jest gotowy. Z pozostałego wydrążonego miąższu możemy upiec przepyszne i zdrowe ciasta lub przekąski, które doskonale sprawdzą się na każdej imprezie i posmakują każdemu gościowi. A pestki ze środka warto wysuszyć kładąc je na papierze. Stanowią one cenne źródło witamin, tak potrzebnych w okresie zimowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here