Jak rozjaśnić włosy

Moda na blondynki chyba nigdy nie przeminie. Jest wieczna. Jednym podoba się miodowy blond, innym tlenione włosy i praktycznie platyna. Kobiety od lat walczą, żeby uzyskać wymarzony kolor włosów. Nakładają na nie różne specyfiki. Potem włosy odrastają i tworzą się odrosty, z którymi kobieta na nowo musi walczyć. Pochłania to ogrom czasu i pieniędzy, ale czego się nie robi dla urody. Zwłaszcza, jeżeli swojemu partnerowi kobieta podoba się jako blondynka.

Dlaczego blond jest taki modny?
Blondynki od wieków uchodzą za bardzo atrakcyjne. Kojarzą się z gibkim i wysportowanym ciałem, dużym i sterczącym biustem oraz, nie ukrywajmy, często z bardzo niskim ilorazem inteligencji. Mówi się też, że na szybki seks, romans, one night stand, facet wybierze blondynkę, ale na długie i cudowne życie rodzinne świetną kandydatką będzie już kobieta ciemnowłosa. Jak to więc jest? Nie można generalizować. Mężczyznom podobają się wszystkie kobiety, niezależnie od koloru włosów. Zależy to jednak tylko od gustu panów, tak samo jak jednym kobietom podobają się blondyni, a innym mężczyźni rudzi.

Jak uzyskać ładny kolor włosów blond?
Naturalne blondynki mają w tej kwestii o wiele łatwiej, ponieważ z pomocą przychodzą im naturalne metody, sprawdzane od lat przez ich babcie i nie tak inwazyjne i szkodliwe dla włosów. Na dodatek naturalne blondynki nie muszą tak walczyć z odrostami. Gorzej mają brunetki, szatynki czy rude, które chcą stać się blondynkami. Wtedy zaleca się wizytę u fryzjera, żeby na włosach powstał ładny odcień blondu, a nie żółty kurczak, jak to się często zdarza.

Sposób na słońce
Słońce to jeden wielki i na dodatek naturalny sprzymierzeniec koloru blond. Wystarczy wystawiać włosy na promieniowanie słoneczne, zwłaszcza latem, aby uzyskać piękny efekt rozjaśnienia, często w Formia balejażu czy naturalnego sombre lub ombre. Efekt zostanie wzmocniony, jeżeli na słońce wyjdzie się w mokrych lub wilgotnych włosach.

Sposób na cytrynę
Wyciśnij sok z cytryny i nałóż na włosy, od nasady aż po końce. Uważaj, aby sok nie dostał się do oczu, ponieważ będzie szczypał. Jeżeli masz wrażliwą skórę głowy to nie nakładaj na nią soku z cytryny, bo możesz ją sobie jeszcze bardziej podrażnić. Cytryna jako produkt naturalny, pełen witamin i minerałów, dodatkowo odżywia włosy i nada im blasku. Dzięki kwaśnemu pH zamknie też łuski włosa.

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?
Możesz zakupić w aptece lub drogerii zwykłą wodę utlenioną. Następnie przelej ją do butelki z atomizerem. Możesz ją rozcieńczyć. Popsikaj równomiernie włosy, od nasady aż po same końce. Możesz nią również wykonać pasemka. Aby uzyskać oczekiwany efekt może być potrzebnych kilka aplikacji. Aby podkreślić efekt jednorazowego użycia, po nałożeniu wody utlenionej wystaw włosy na działanie gorącego strumienia ze suszarki. Bardziej inwazyjna metoda jest płukanie włosów w wodzie utlenionej. W tym celu nalej jej do miski, dodaj kwasku cytrynowego lub octu jabłkowe i rozcieńcz. Maczaj w miksturę włosy. Uwaga, woda utlenioną ma tragiczny wpływ na włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here