Szukasz pracy w Gdańsku

Mimo że w obecnych czasach dostęp do ofert pracy jest niemal na wyciągnięcie ręki, wcale nie oznacza to, że sama odpowiedź na ogłoszenie gwarantuje nam nowe zatrudnienie. Wręcz przeciwnie – w szczególności, jeśli mieszkamy w większym mieście, w którym na to samo stanowisko aplikuje setki innych kandydatów. Co w takim razie zrobić, aby pracodawca dostrzegł nas? Jak wyróżnić się pośród stek innych zgłoszeń? W końcu prawdopodobieństwo, że będzie wiele osób o znacznie lepszych kwalifikacjach niż nasze własne jest naprawdę wysokie.

Klucz do zdobycia pracy w Gdańsku

Wielu błędnie uważa, że to rozmowa kwalifikacyjna ma najważniejsze znaczenie, jeśli chodzi o szanse na zdobycie konkretnego stanowiska. I choć jest w tym sporo prawdy, nie jest ona całkowita. W końcu, zanim ktoś zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną, musimy najpierw zwrócić na siebie uwagę prawda? Jak to zrobić decydując się na praca Gdańsk, gdzie aplikacji na jedno stanowisko jest naprawdę sporo? Przede wszystkim warto uświadomić sobie fakt, że podane informacje na dokumencie CV nie mają znaczenia podczas pierwszej selekcji. Niemal każdy z nas jest wzrokowcem. Przyglądamy się temu, co zwróci naszą uwagę, i na dużej zatrzymujemy na tym nasz wzrok. Tak właśnie jest w przypadku CV. Jeśli stworzysz dokument, obok którego nie sposób przejść obojętnie, z pewnością zostanie on odłożony na bok w kolejce do dalszej eliminacji. Warto więc przyłożyć się do stworzenia CV, aby było atrakcyjne nie tylko od względem treści, ale również sposobu prezentacji. W tym celu warto skorzystać z gotowych szablonów lub powierzyć zadanie stworzenia CV w ręce grafika.

Co powinno znaleźć się w CV?

Wiele osób błędnie uważa, że im więcej informacji CV, tym zwiększają się ich szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Jednak jak się okazuje zbyt długie CV, które zawiera nieprzydatne informacje, jedynie zniechęca pracodawców. Osoba odpowiadająca za proces rekrutacji zwraca uwagę tylko i wyłącznie na elementy, które mają znaczenie na tym konkretnym stanowisku. Jeśli aplikujesz na stanowisko pracownika biurowego, pomiń doświadczenie w branży ściśle związanej z pracą fizyczną. W końcu obie mają tak niewiele wspólnego. Nie rozpisuj się również na temat hobby, które również mają niewiele wspólnego z pracą. Najważniejsze informacje powinny zmieścić się na maksymalnie dwóch stronach dokumentu. Dzięki temu w ręce osoby rekrutującej na dane stanowisko trafi przejrzyste CV zachęcające swoim schludnym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here