Jak dużo kosztuje zorganizowanie wesela

Jeśli planujesz ślub, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że będzie to niezwykły dzień dla Ciebie, twojej ukochanej osoby oraz waszych rodzin i przyjaciół. Prawie każda kobieta, nawet ta, która nie jest jeszcze w związku skrycie marzy o tym, aby pewnego dnia mieć ślub jak z bajki – wymarzony, z idealnie udekorowaną salą, piękną muzyką i atmosferą szczęścia i miłości. To w końcu początek nowego etapu w życiu, dlatego jest to dzień szczególnie przełomowy.

Przygotowania do organizacji ślubu i wesela trwają często bardzo długo – zazwyczaj ten wyjątkowy dzień ma miejsce nawet kilka lat po zaręczynach. Wiąże się to nie tylko z ogromną ilością przygotowań sali weselnej, kościoła, zaproszeniem gości i znalezieniem dla siebie idealnych kreacji na noc weselną oraz poprawiny. Organizacja wesela to przede wszystkim niemałe koszty, które nawet przy najmniejszej imprezie weselnej spokojnie przekroczą kilka tysięcy złotych.

Jeśli jesteście młodymi osobami, które pragną zorganizować wesele na własną rękę, warto przed rozpoczęciem planowania zorientować się w kosztach wesela, które zdecydowanie nie należą do małych. Warto zaplanować mniej – więcej koszt wesela, sali, fotografa, dekoracji, orkiestry i wielu innych szczegółów, aby mieć czas na zaoszczędzenie odpowiedniej sumy pieniędzy bez większych wyrzeczeń. Jeśli od jakiegoś czasu wspólnie z Twoim partnerem lub partnerką zastanawiacie się, ile kosztuje ślub, ile kosztuje fotograf na wesele czy ile kosztuje oprawa muzyczna wesela, zajrzyjcie na stronę internetową https://weselnyblog.pl/koszt-wesela-ile-kosztuje-wesele-na-20-50-100-osob-orientacyjny-cennik/ , gdzie znajdziecie informacje na temat średnich kosztów organizacji wesela.

Czy koszty ślubu w kościele i Urzędzie Stanu Cywilnego różnią się między sobą?

Jeśli zastanawiacie się, która z opcji jest tańsza lub droższa – ślub kościelny czy ślub cywilny, odpowiedź na to pytanie oraz zarys kosztów znajdziecie na stronie https://weselnyblog.pl/koszt-wesela-ile-kosztuje-wesele-na-20-50-100-osob-orientacyjny-cennik/ , gdzie eksperci uśrednili koszty w różnych miejscach w Polsce, ponieważ te mogą znacznie różnić się między sobą. Koszty ślubu cywilnego zazwyczaj są podobne, jednak to, ile pieniędzy należy przeznaczyć na ślub kościelny często zależy od parafii czy nawet samego księdza. Jedno jest pewne – zdecydowanie więcej pieniędzy wydacie na ślub w kościele. Jeśli jednak jesteście osobami głęboko wierzącymi i kultywującymi tradycje utrzymywane od lat w Polskich rodzinach, z pewnością koszt ślubu kościelnego nie będzie dla was zaskoczeniem ani zbędnym wydatkiem. Ślub w kościele ma swoją szczególną, podniosłą i wzruszającą atmosferę, dlatego zdecydowanie warto zdecydować się na taką ceremonię.

Ogólne koszty ślubu i wesela

Zdecydowanie najwięcej pieniędzy będziecie musieli przeznaczyć na wynajęcie sali weselnej oraz zakup własnego alkoholu, który zazwyczaj nie jest oferowany przez salę, tak, jak posiłki. To najczęściej nawet ponad 50% ogólnych wydatków na organizację waszego szczególnego dnia. Z pewnością musicie brać pod uwagę konieczność przygotowania około kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeśli chcecie zorganizować wesele na około 100 osób. Koszty są oczywiście nieco mniejsze w przypadku mniejszych wesel i rosną wraz z liczbą gości – co oczywiście nie powinno nas dziwić.

A Ty, o jakim ślubie marzysz? Chcesz powiedzieć sakramentalne „Tak” w plenerze, w kościele, a może na sali weselnej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here