Zwężamy spodnie

W wielki miastach oraz w tych małych pojawiło się w ostatnim czasie bardzo dużo nowych sklepów sieciowych. sklepy te zachęcają nas do zakupów nowych ubrań. Ubrania są zazwyczaj z nowej kolekcji, oczywiście lepszej kolekcji niż ta, która była tydzień temu. Konsumpcjonizm, który jest wszędzie, zmusza nas do kupowania tych rzeczy, z myślą, że sami tego chcieliśmy. Na szczęście obok tych wielkich sklepów znajdują się również lumpeksy, w których kupimy bardzo tanio, niepowtarzalną odzież na wagę.

Czasami zdarza się, że odzież nie jest sprzedawana na wagę, ale każda z tych rzeczy jest wyceniona. Jest to bardzo opłacalne i polecam. dla przykładu, bluzka w lumpeksie potrafi kosztować dwa złote, gdzie w wielkiej „sieciówce” dostaniemy bluzkę, minimalnie za 15zł, jeśli taj est na promocji z inną promocją. Następnie polecam przeglądać też regularnie swoje ubrania, które już posiadamy. Część ubrań, które nam się już nie podobają można oddać dla osób potrzebujących. Rzeczy, z których wyrośliśmy tak samo lub oddać młodszemu rodzeństwu. Osobiście zdarzyło mi się znaleźć ubranie na mnie za duże, bo udało mi się zrzucić kilka kilogramów. W tym przypadku trafiło na spodnie. Szybko w internecie szukałam jak zwęzić spodnie i wzięłam się do roboty. Dlaczego? Bo bardzo je lubiłam i nie chciałam ich nikomu oddawać, nie miałam też zamiaru szukać kilka dni podobnych w sklepie, chciałam mieć konkretnie te spodnie, zwłaszcza, że potrzebowały jednej małej poprawki.

Jeśli spodnie są za szerokie w pasie a reszta kroju jest do zaakceptowania to sprawa jest banalna. Musimy zeszyć ze sobą, odpowiedni fragment materiału w pasie. Najlepiej wykonać to na tyle spodni, aby nie rzucało się w oczy. Materiał marszczymy, coś na wzór pokazania ile należałoby odciąć. W ten sposób chowając materiał do środka, po prostu go łączymy i szyjemy. Do tego nie jest potrzebna maszyna do szycia, można ręcznie zeszyć materiał bardzo mocno. Wyjątek jest wtedy, gdy materiał jest zbyt twardy, polecam wtedy jednak skorzystać z maszyny. Jeśli spodnie są nam za szerokie też w nogawkach, należy je również poprawić.

Musimy znaleźć miejsce, w którym znajduje się szew na nogawce, czyli miejsce, zeszycia materiału. W momencie, w którym spodnie są za szerokie, tniemy wzdłuż szwu. Następnie odcinamy odpowiednią szerokość materiału, mając zapas do szycia, mniej więcej pół centymetra. Kiedy to już mamy materiał znowu zszywamy. Tutaj polecam użyć maszyny do szycia, pozwala ona na sprawniejsze wykonanie pracy, ruch jest prosty i precyzyjny. Ze względu na długość nogawki, praca może być nudna i mało efektowna. Jeśli to wszystko nam się uda to w ten oto sposób mamy gotowe nowe, ale stare spodnie.

Podsumowując, nie musimy kupować ubrań w sieciowych sklepach aby czuć się dobrze w tym co nosimy. Oryginalność występuje w lumpeksach oraz w naszych szafach. Warto przeglądać to co już mamy i przerabiać. I najważniejsza uwaga, zwężanie spodni jest bardzo łatwe i każdy może zrobić to samodzielnie w domu, nawet bez maszyny do szycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here