piercing ucha

Kolczyk w uchu to popularny, piękny dodatek zarówno do codziennych stylizacji, jak i na specjalne okazje. Dzięki możliwości wyboru nie tylko wyglądu biżuterii, ale też miejsca przekłucia ucha, bez problemu stworzysz niebanalne kreacje i własne kompozycje ułożenia kolczyków. Jakie są rodzaje piercingu ucha i co warto wiedzieć przed przekłuciem? Odpowiadamy!

Kolczyk w uchu – rodzaje piercingu

Biżuteria w uszach znana jest od lat i zdecydowanie nie traci na popularności. Najpopularniejszym miejscem umiejscowienia kolczyka w tej części ciała jest płatek ucha, jednak to niejedyna opcja przyozdobienia uszu! Zanim zdecydujesz się na przekłucie, warto poznać rodzaje piercingu i sprawdzić, jaki kolczyk będzie się prezentował najlepiej w tym miejscu. Jeśli zależy Ci na świetnym wyglądzie oraz wysokiej jakości biżuterii, sprawdź modele dostępne w sklepie Tous: https://www.tous.com/pl-pl/bizuteria/piercings/c/4433

Uszy można przekłuć na kilka sposobów, nawet wykonując kilka przekłuć naraz. Każdy rodzaj ma swoją nazwę, dzięki czemu łatwiej jest określić miejsce, w którym będzie się znajdował kolczyk. Oto najpopularniejsze rodzaje piercingu ucha:

 • Lobe/earlobe – czyli wcześniej wspomniane najpopularniejsze przekłucie. Kolczyk znajduje się na środku płatka ucha.
 • Helix – to rodzaj przekłucia chrząstki ucha, tuż nad jego płatkiem.
 • Anti helix – typ przekłucia chrząstki ucha, jednak umiejscowiony po przeciwnej stronie niż sam helix.
 • Forward helix – przekłucie górnej części chrząstki ucha, od strony twarzy.
 • Daith – przekłucie małej chrząstki w środkowej części ucha.
 • Rook – czyli kolczyk w wewnętrznej, górnej chrząstce ucha, który wymaga jej odpowiedniego ukształtowania.
 • Tragus – miejsce przekłucia znajduje się w chrząstce najbliżej policzka.
 • Industrial – przebicie górnej chrząstki w dwóch miejscach i włożenie jednego kolczyka w obie dziurki.
 • Orbital – połączenie dwóch dziurek jednym kolczykiem, jednak w tym przypadku miejsce nie ma znaczenia. Przekłucie może być wykonane w wybranej przez Ciebie części ucha.
 • Over conch – przekłucie środkowej ścianki ucha położonej bliżej zewnętrznej jego części.
 • Iner conch – przebicie środkowej ściany ucha, jednak w wewnętrznej części.

Jak widzisz, możliwości jest naprawdę dużo! Decydując się na przekłucie, porozmawiaj o wybranej przez siebie kompozycji z profesjonalistą, który przebije Twoje uszy i wspólnie ustalcie, jaki rodzaj piercingu będzie najlepszym wyborem.

Przekłucie ucha – co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na konkretne przekłucie, warto wiedzieć o kilku rzeczach. Przede wszystkim: jak długo uszy będą się goić? To sprawa dość indywidualna, ponieważ proces gojenia zależy od miejsca przekłucia. Najczęściej jednak nie trwa to dłużej niż dwa miesiące. Kolejną istotną sprawą jest wybór osoby, która wykona przekłucie. Piercing powinien być wykonany przez profesjonalistę! Nie próbuj robić tego na własną rękę.

Równie ważny jest oczywiście wybór odpowiedniej biżuterii, która nie opóźni procesu gojenia się przekłutego miejsca. Postaw więc na dobrej jakości produkty niewywołujące reakcji alergicznej. Piercer dobierze Ci odpowiednią długość kolczyka do opuchniętego miejsca. Następnie kolczyk zostanie wymieniony na krótszy, jednak i tutaj równie ważna jest jakość biżuterii.

Przekłucie uszu – jak pielęgnować przekłute miejsce?

Decydując się na przekłucie uszu, warto wiedzieć, jak pielęgnować przebite miejsce. Istotna jest przede wszystkim odpowiednia higiena oraz stosowanie zalecanych przez piercera preparatów. Unikaj basenu, sauny i solarium. Staraj się także nie haczyć kolczykiem o ubrania czy włosy. Jeśli zauważysz jakieś niepokojące objawy, takie jak zbyt duża opuchlizna, długo utrzymujące się zaczerwienienie lub wrastanie się kolczyka – udaj się do lekarza!

Kolczyk w uchu to świetny dodatek, który podkreśli nie tylko stylizację, ale i Twój charakter! Wybierz więc odpowiednią biżuterię i ciesz się wspaniałym wyglądem.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here