Jaki fotel do salonu fryzjerskiego wybrać

Salon fryzjerski to miejsce, do którego kobiety i mężczyźni przychodzą nie tylko po to, aby zmienić swój wizerunek, ale także odprężyć się i zrelaksować. W salonie powinien panować porządek, a wnętrze stylowo urządzone na pewno przyciągnie znacznie większe grono klientów. Istotną rolę odgrywa fotel fryzjerski, który musi spełniać określone wymogi.

Fotel do salonu fryzjerskiego, a może krzesło?

W wielu salonach fryzjerskich można znaleźć nie tylko fotele, ale także krzesła. Producenci mebli do tego typu miejsc oferują szeroką gamę produktów, które można dopasować do aranżacji czy wielkości pomieszczenia. Nie wszędzie zmieści się duży fotel, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup krzeseł, które są równie wygodne.

Można znaleźć bardzo ciekawe wzory, modele i kolory foteli i krzeseł, które wpisują się w nowoczesne i klasyczne wnętrza. Najważniejsze jest to, aby siedzisko było wygodne i można było regulować wysokość czy zagłówek. Klient powinien czuć się swobodnie, siedząc w jednej pozycji nawet przez kilka godzin na fotelu i to jest najważniejsze.

Jaki fotel fryzjerski wybrać?

Fotel powinien, jak już wcześniej zostało wspomniane, być dopasowany do wielkości salonu. Nie może być zbyt duży, gdyż podczas pracy fryzjer musi mieć sporo miejsca z każdej strony. Oczywiście bardzo ważna jest wygoda i należy przetestować, czy na danym modelu siedzi się komfortowo.

Fotele muszą mieć regulowaną wysokość. Dobrze jest, aby miały podłokietniki oraz podnóżek. Również regulacja zagłówka jest bardzo ważna. Konstrukcja musi być stabilna, dlatego lepiej zdecydować się na fotel z solidną podstawą zamiast kółek. Oczywiście wygląd i kolor mają duże znaczenie i warto dopasować fotel do pozostałych mebli i wystroju.

Jaki fotel do salonu dla dzieci wybrać?

Do salonu fryzjerskiego przychodzą nie tylko dorośli, ale także dzieci, które są specyficznymi klientami. Dobrze jest zaaranżować mały kąt, w którym maluchy będą mogły pokolorować lub pobawić się zabawkami. Oczywiście bardzo ważny jest fotel dla dziecka, który musi być nie tylko wygodny, ale także bezpieczny.

Dostępne są mniejsze fotele specjalnie przystosowane do obsługi najmniejszych klientów. Niektóre modele są wyposażone w zapinaną klamrę, która zabezpieczy malucha przed spadnięciem.

Fotele fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here