Śruby - konwersja norm coraz częściej używana

Jakie czynniki powodują, że konwersja norm jest coraz częściej wykorzystywana przez fachowców od rozmaitych branż? Kiedy zrealizowanie tego zadania naprawdę bardzo się przydaje? Jak powinna być wykonana konwersja norm ISO/DIN/PN krok po kroku?

Kiedy przydaje się konwersja norm?

Konwersja norm ISO/DIN/PN przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Między innymi to bardzo dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę handel z firmami zagranicznymi. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ludzie obecnie coraz częściej stawiają na produkty sprawdzone i zweryfikowane pod wieloma względami. W związku z tym decydują się na śruby, które dobrze wywiązują się właśnie ze swojego zadania (biorąc pod uwagę wytrzymałość, materiał, zastosowane powłoki itp.). Warto zauważyć, że na terenie naszego kraju są stosowane tylko Polskie Normy oznaczone skrótem PN. Jeśli ktoś chce handlować z inną firmą z naszego kraju, to spokojnie może to robić przy użyciu tego oznaczenia. Natomiast w Niemczech lub Austrii bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie choćby norm DIN ustanowionych przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Tymczasem najbardziej powszechne są normy ISO – odpowiada za nie już od 1947 roku Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Jeśli ktoś ma ochotę kupować lub sprzedawać rozmaite śruby, podkładki, nakrętki itp. od kogoś z zagranicy lub komuś z zagranicy, to bez wątpienia przyda się stosowanie norm ISO, które zapobiegają powstawaniu kłopotliwych barier natury technicznej.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-933-iso-4017-szesciokatne-pelnym-gwintem/

Jak ją wykonać krok po kroku?

Co trzeba zrobić, aby wykonać konwersję norm szybko, bezproblemowo i ogólnie profesjonalnie? Na pewno przyda się tutaj tabela konwersji norm ISO/DIN/PN, która może być znaleziona na przykład na internecie. Jest tam specjalna wyszukiwarka, gdzie można wpisać konkretne oznaczenie ISO/DIN/PN. Wystarczy znać tak naprawdę tylko jedn parametr, aby dowiedzieć się również o tym, jakie są pozostałe normy. Na przykład często kupowane są śruby sześciokątne z niepełnym gwintem, które potem są wykorzystywane choćby w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – ze względu na sporą odporność na korozję itp. Produkty tego typu posiadają między innymi oznaczenie PN 82101. Jeśli uważnie czytaliście dzisiejszy artykuł, to wiecie, że Polskie Normy są stosowane tylko u nas… Przy pomocy tabeli konwersji poznacie inne normy. Niemiecki Instytut Normalizacyjny określa te śruby jako DIN 931. Natomiast norma ISO to ISO 4014. Warto to sobie już teraz zapamiętać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzyste żelazko
Następny artykułZwężamy spodnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here