Zakopane

Zakopane to idealny kierunek na spędzenie fantastycznego urlopu pod Tatrami. Na turystów czeka tu bogata sieć szlaków turystycznych, piękno i bliskość natury. Wychodząc na szlak mamy możliwość obcowania z przyrodą i możemy podziwiać fantastyczne krajobrazy. Nie trzeba być bardzo doświadczonym górołazem, żeby już od pierwszych dni urlopu rozkoszować się tatrzańską aurą. Ścieżek i szlaków jest bardzo dużo, a wiele z nich idealnie nada się na pierwsze górskie wędrówki. W zależności od naszych preferencji i kondycji fizycznej można wybrać się na bardzo łatwe szlaki, takie, które pozwolą zaznajomić się z otoczeniem i sprawią, że nabierzemy ochoty na więcej wędrówek.

Gdzie pójść aby się zrelaksować i jednocześnie być blisko natury?

Na pierwsze piesze wędrówki wybrać się można do jednej z wielu tatrzańskich dolin. Spacer będzie przyjemny, niewymagający, a otoczenie i widoki relaksujące. Warto zajrzeć, chociażby do Doliny Strążyskiej, której przejście nie sprawia problemu, a wędrówka wzdłuż szumiącego potoku pobudzi nasze zmysły. Na końcu doliny znajduje się rozległa Polana Strążyska ze słynnym głazem o nazwie Sfinks, ale najbardziej cieszy oczy fantastyczny widok na północną ścianę Giewontu. Warto z Polany Strążyskiej podejść także nad Wodospad Siklawica, który wspaniale prezentuje się na tle Śpiącego Rycerza.

Dobrym kierunkiem na pieszą wycieczkę będzie także przejście Doliny ku Dziurze, czy Dolinny za Bramką. Będąc już w tym rejonie, zerknąć można do Doliny Białego i przy okazji zobaczyć pozostałości po sztolniach uranu. Jeśli będzie wam mało, to zdecydowanie warto podejść na Czerwoną Przełęcz i Sarnią Skałę. Wycieczka będzie już bardziej wymagająca, ale fantastyczne widoki wynagrodzą wszelki trud i wysiłek. To właśnie z Sarniej Skały podziwiać można najpiękniejszy widok na Giewont, a przy dobrej pogodzie i widoczności wiele tatrzańskich szczytów, a nawet Gorce czy Beskid Żywiecki.

Poza mniej uczęszczanymi dolinami można odwiedzić także te bardziej popularne, czyli Dolinę Kościeliską i Chochołowską. Zanim jednak ruszycie w ich kierunku, rozważcie przejście Doliną Lejową. Jest piękna i zdecydowanie mniej zatłoczona, a wycieczkę można połączyć z Doliną Kościeliską i przejściem do niej przez Kominiarski Przysłop. Zarówno w Dolinie Kościeliskiej, jak i Chochołowskiej dotrzeć można do schroniska, w którym dobrze karmią. Jeśli zdecydujecie się na odwiedzenie Doliny Kościeliskiej, to koniecznie zajrzyjcie do najpiękniejszego w Tatrach wąwozu, czyli Wąwozu Kraków. Warto wejść na Halę Stoły, bo widoki są przepiękne, jednakże jest to trasa, na której można się zmęczyć.

Łatwe szlaki i piękne widoki – gdzie pójść aby podziwiać fantastyczne panoramy?

Na piękne i niezbyt wymagające wędrówki, takie, które nadadzą się na pierwsze tatrzańskie wyjścia, wybrać się można na kilka szlaków. Klasykiem jest Rusinowa Polana, bo panorama Tatr Wysokich i Bielskich zachwyci tam każdego. Tras jest kilka, a najłatwiejsza prowadzi zielonym szlakiem z Wierchu Poroniec. Na Rusinowej Polanie jest sporo miejsca, są drewniane ławostoły, a w sezonie letnim prowadzony jest kulturowy wypas owiec. Z polany można ruszyć na Gęsią Szyję. Trasa jest przepiękna widokowo, ale z pewnością sprawi, że bicie serca przyspieszy. Jednak panoramy z Gęsiej Szyi są tego warte!

Cudowne widoki oferuje także szczyt Wielkiego Kopieńca, na który dotrzeć można zarówno z Toporowej Cyrhli, z Jaszczurówki, jak i z Kuźnic. Tę ostatnią opcję można połączyć z wejściem na Nosal, który także zachwyca widokami. Urocza jest również Polana Kopieniec z zabytkowymi szałasami. Wycieczka z całą pewnością zadowoli każdego turystę, bo panorama Tatr z Wielkiego Kopieńca uważana jest za jedną z najpiękniejszych.
Warto zaplanować także dłuższą wycieczkę i odwiedzić Halę Gąsienicową i Czarny Staw Gąsienicowy. Wycieczka rozpoczyna się w Kuźnicach i wiedzie przez Przełęcz Między Kopami. Już od tego miejsca widoki cieszą oczy, a po dotarciu na Halę Gąsienicową i Czarny Staw Gąsienicowy, zapomnisz o zmęczeniu i będziesz czuł błogi relaks.

Po wędrówce odpocznij i zrelaksuj się w jednym z przytulnych miejsc, które oferują JLS – apartamenty w Zakopanem. W przytulnym miejscu nabierzesz sił na kolejne górskie wędrówki. Koniecznie zasmakuj także lokalnej kuchni, bo nigdzie kwaśnica, żurek czy placki ziemniaczane nie smakują tak dobrze, jak pod Tatrami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here