Sposoby na dobre samopoczucie po imprezie

Czasem zdarza nam się nieco przesadzić z alkoholem. Jedni są na niego bardziej odporni, inni trochę mniej. Niewiele osób wie, że można zapobiec złemu samopoczuciu po ostro zakrapianej imprezie za pomocą na przykład cytrusów. Zjedzenie kilku porcji owoców bogatych w witaminę C pomoże naszemu organizmowi. Równie skuteczne jest zażywanie witaminy C w tabletkach. Jednak jak wyleczyć kaca? Otóż podstawą jest uzupełnienie poziomu minerałów, które zostały wypłukane przez alkohol. W tym celu należy wypić szklankę lub dwie soku pomidorowego, który jest bogaty w potas. Na niektóre osoby pozytywny wpływ ma również mocna czarna, sypana kawa. Ważna jest też dieta. Zjedzenie ciężkostrawnego posiłku tuż po wypiciu dużych ilości alkoholu może wiązać się z nieprzyjemnymi objawami. Nasz organizm będzie zwyczajnie przeciążony.
Dlatego też warto postawić na lekkie danie, bogate w składniki odżywcze.
To z pewnością przyspieszy nasz powrót do normalności. Oczywiście nie wszystkie opisane sposoby radzenia sobie z kacem muszą być dla skuteczne. Każdy organizm jest inny, a więc i reakcje na alkohol mogą być całkowicie inne. Oprócz osobistych predyspozycji znaczenie też mają inne czynniki takie jak stres czy szybkość picia alkoholu. Istotne jest też, z czym pijemy alkohol. Wódka pomieszana z różnego rodzaju sokami z pewnością da nam się bardziej we znaki aniżeli picie wódki bez soków. Zanim zaczniemy pić, warto się zastanowić, na co postawimy danego wieczoru Możemy być pewni, że mieszanie ze sobą różnego rodzaju alkoholi nie przyniesie nam nic dobrego.
Jak ze wszystkim, tak i z alkoholem, należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Długotrwałe picie alkoholu może nam poważnie zaszkodzić i doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń w organizmie. Najbardziej narażona jest wątroba. Narząd ten, odpowiedzialny za oczyszczanie organizmu z toksyn, u niektórych osób jest szczególnie podatny na uszkodzenia. Czasem wystarczy niewielka ilość alkoholu, by wątroba dała o sobie znać, szczególnie gdy prowadzimy niezdrowy tryb życia i nie odżywiamy się dobrze. Z tego też powodu warto ograniczyć spożywanie alkoholu do minimum oraz wiedzieć, jak postępować w przypadku kaca tak, by pomóc organizmowi szybko dojść do siebie, zamiast mu to utrudniać. Znaczna ilość alkoholu to spore obciążenie dla naszego układu pokarmowego, który musi poradzić sobie z trawieniem go.
Niezależnie od tego, czy planujemy suto zakrapianą noc czy też wieczór przy lampce wina, warto zatroszczyć się o dobre samopoczucie następnego ranka. Pamiętajmy, że kac może pojawić się nawet po małej ilości alkoholu. Jeśli dodamy do tego stres, zmęczenie czy też ogólną słabą kondycję organizmu, należy liczyć się z ogromnym bólem głowy i nieznośną suchością w ustach. Przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też wiedza, jak zapobiegać, ale też jak wyleczyć kaca, jest bardzo ważna.
Dla osób, na które nie działają tradycyjne sposoby, polecić można specjalne specyfiki na kaca. Można je dostać nie tylko w aptekach, ale też w wiek supermarketach a nawet na stacjach benzynowych. Występują pod postacią proszku w wygodnej saszetce, który na ogół rozpuszczamy w szklance wody. Jest to prawdopodobnie najszybszy i najbardziej wygodny sposób na kaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here