Sposoby i metody jak przenieść kontakty i dane z telefonu z androidem na iPhone

Współczesne telefony komórkowe można podzielić na dwie grupy, czyli te z systemem operacyjnym android oraz telefony iPhone, czyli z systemem operacyjnym iOS. Większość użytkowników danego systemu woli pozostać przy tym, który już poznali, ale zdarzają się też tacy, którzy zmieniają telefon z androidem na iphone.

Kiedy zmieniasz telefon komórkowy z systemem operacyjnym android (m.in. Sony, Samsung, LG i Huawei) na telefon z systemem operacyjnym ios (iPhone), to nie tylko musisz przyzwyczaić się do nowego systemu. Musisz poznać także nowe aplikacje, funkcje, a z niektórymi się pożegnać. Jednak nie zapominajmy o tym do czego zostały stworzone telefony, czyli do rozmawiania. Jeżeli chcesz nadal rozmawiać ze znajomymi, a nie chce Ci się wpisywać na nowo wszystkich numerów, to musisz 9kiwiedzieć jak przenieść kontakty z androida na iphone.
Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem na to jak przenieść kontakty z androida na iphone jest założenie konta google. Konto google oferuje nam szeroką gamę możliwości i usług od poczty zaczynając. Jedną z możliwości konta google jest zsynchronizowanie danych, tzn. zapisanie kontaktów z telefonu w koncie google. Kiedy mamy zapisane takie dane z czasów posiadania androida, to wystarczy, że w używając iPhone’a włączymy konto google i zsynchronizujemy nasze dane. Tym sposobem wszystkie nasze kontakty pojawią się na naszym nowym telefonie.
Jeżeli zastanawiamy się jak przenieść kontakty z androida na iphone w inny sposób, to możemy skorzystać ze specjalnej aplikacji dostępnej dla użytkowników androida oraz ios. Musimy zainstalować aplikację na naszych dwóch telefonach, a potem za pomocą sieci wi-fi przenieść dowolne kontakty i inne dane z jednego urządzenia na drugie urządzenie.
Jeżeli nie chcesz skorzystać z tych dwóch sposób jak przenieść kontakty z androida na iphone, to możesz poszukać innych metod w internecie. Na wielu forach i stronach internetowych znajdziesz praktyczne porady i metody dotyczące przeniesienia danych i kontaktów z jednego telefonu na drugi. Będziesz mógł wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie sposób i spróbować go w praktyce.
Informacji jak przenieść kontakty z androida na iphone możesz szukać także wśród znajomych, którzy kiedyś mieli podobny problem. Zapewne znaleźli wtedy rozwiązanie i przenieśli swoje kontakty, a teraz podzielą się tym sposobem z Tobą.
Natomiast jeżeli wiesz jak przenieść kontakty z androida na iphone, ale nie chcesz tego robić za pomocą google albo aplikacji, to zawsze pozostaje Ci ręczne przepisywanie numerów telefonów Twoich znajomych, rodziny i współpracowników. Taki sposób potrwa najdłużej i w tym sposobie istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia jakiegoś błędu, czyli literówki. Dlatego lepiej go nie praktykować.
Skoro już znasz różne metody i sposoby jak przenieść kontakty z androida na iphone, to pora sprawdzić te metody w praktyce. Weź swój telefon z androidem i swojego nowego iPhone’a i spróbuj przenieść kontakty i dane za pomocą jednego ze sposobów, które przed chwilą poznałeś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here