krople do oczu

Wiele osób nosi na co dzień soczewki kontaktowe lub korzysta z kropli nawilżających, ale pomimo tego część z nich popełnia podstawowe błędy. Dotyczą one między innymi nieprawidłowego przechowywania soczewek. Sprawdź kilka przydatnych informacji na ten temat, aby uniknąć takich błędów. Dzięki temu podniesiesz komfort noszenia soczewek i unikniesz zespołu suchego oka.

  1. Błędy popełniane przez osoby korzystające z soczewek
  2. Jak uniknąć zespołu suchego oka?
  3. Duży wybór soczewek i kropli do oczu

Czasami wystarczy naprawdę niewielka zmiana (wybór innych soczewek, regularne korzystanie z kropel), aby można było za jednym razem zadbać o swoje zdrowie i poprawić komfort widzenia. Nie należy zatem bagatelizować tych problemów, zwłaszcza jeżeli ktoś ma wadę wzroku i musi nosić soczewki lub godzinami przesiaduje przed ekranem komputera.

Błędy popełniane przez osoby korzystające z soczewek

Soczewki to alternatywa dla tradycyjnych okularów. Chociaż aplikacja soczewek początkowo jest trudna, większość osób bez zastanowienia podejmuje decyzję o wybraniu soczewek zamiast okularów. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, czy oprawki nie zepsują wyglądu i można zapomnieć o zaparowanych szkłach. Soczewki to doskonała opcja również dla osób uprawiających sport. W przypadku wielu dyscyplin noszenie okularów jest niezalecane ze względu na możliwość wystąpienia urazów. Jeżeli ktoś ma dużą wadę wzroku i aktywnie trenuje, soczewki z pewnością podniosą jego komfort.

Tak samo, jak popularna jest korekcja wad wzroku z wykorzystaniem soczewek, tak samo niektóre błędy są stale popełniane i to niezależnie od tego, czy ktoś od lat nosi soczewki, czy ma je założone po raz pierwszy. Pierwszy błąd to zakładanie soczewek brudnymi rękami. Oczy są bardzo wrażliwe, dlatego przed założeniem soczewek trzeba dokładnie umyć ręce. Najlepiej wykorzystać do tego mydło antybakteryjne. Przed aplikacją soczewki należy się upewnić, że została dobrze wyczyszczona. Stosuje się do tego płyn do pielęgnacji soczewek. Warto również wspomnieć, że nawet jeżeli ktoś wie, jakie dokładnie nosi okulary, to nie może na podstawie tego kupić soczewek bez konsultacji ze specjalistą. Samodzielne dobranie soczewek może pogłębić wadę.

Jak uniknąć zespołu suchego oka?

Zespół suchego oka objawia się tym, że oczy są wysuszone oraz zaczerwienione. Przyczyną może być nadmierne parowanie łez lub ich niewystarczająca produkcja. Jednym z najlepszych sposobów na walkę z suchymi oczami jest stosowanie kropli, które je nawilżą. Trzeba tylko zwrócić uwagę na cztery istotne rzeczy:

  • krople powinny być naprawdę dobre (w razie wątpliwości warto poradzić się specjalisty),
  • należy wybrać takie, które po otwarciu będzie można przechowywać nawet przez kilkanaście tygodni,
  • podczas kropienia nie można dotykać aplikatorem oka,
  • w przypadku zespołu suchego oka kropienie powinno się przeprowadzać regularnie, co pozwoli uzyskać najlepsze efekty.

W związku z tym najlepiej wybrać krople, które można stosować przez długi czas bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Nie wszystkie dostępne w sprzedaży produkty się do tego nadają, bo część z nich może być stosowana tylko przez krótki czas.

Duży wybór soczewek i kropli do oczu

Krople nawilżające, preparaty na suche i zmęczone oczy, płynne żele i wiele innych produktów, które poprawią twój komfort i wyeliminują problemy z oczami, znajdziesz w kategorii krople do oczu. Preparaty dostępne są w różnych wielkościach, więc na próbę można kupić mniejsze opakowanie i samemu przetestować krople nawilżające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here