Problem który dotyka wielu kobiet - poczuj się lepiej w swoim ciele

Powiększanie piersi to bardzo popularny zabieg w Stanach Zjednoczonych oraz na zachodzie Europy, który staje się coraz częściej wykonywany również w naszym kraju. Jego celem jest skorygowanie ich rozmiaru i kształtu. Jednak to nie jedyny sposób, aby poprawić ich wygląd, a tym samym zadowolenie kobiety ze swojego ciała. Do innych popularnych zabiegów wykonywanych w obrębie piersi należy również zmniejszenie brodawek sutkowych. W jakim celu się go wykonuje oraz co warto wiedzieć na temat jego przebiegu i efektów?

Zmniejszenie brodawek sutkowych

Zmniejszenie brodawek sutkowych to operacja, którą wykonuje się głównie ze względów estetycznych. Największą korzyścią z tego zabiegu jest atrakcyjniejszy wygląd piersi, a tym samym zwiększenie zadowolenia pacjentki ze swojego ciała i odzyskanie pewności siebie. Co warto wiedzieć na temat samego zabiegu? W przeciwieństwie do powiększania piersi jest on mało inwazyjny, wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym oraz nie zajmuje dużo czasu. Na chirurgiczne zmniejszanie otoczek sutkowych decydują się kobiety prowadzące aktywny tryb życia, ponieważ zabieg ten nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, zazwyczaj powrót do codziennych zajęć jest możliwy jeszcze tego samego dnia. Nie istnieje także konieczność przebywania w szpitalu. Po dwóch dniach od zabiegu zdejmowany jest już opatrunek, a szwy po około 14 dniach. Całkowity powrót do pełnej aktywności następuje po około 20 dniach, a ćwiczenia fizyczne można rozpocząć około 6-8 tygodni po interwencji chirurgicznej.

Na czym polega zabieg?

Za zabieg zmniejszenia brodawek sutkowych najczęściej decydują się kobiety z problemami estetycznymi, takimi jak wciągnięta brodawka, zbyt odstająca, deformacje w jej obszarze czy też zbyt duże otoczki sutka.  Do zmian takich może dojść podczas długotrwałego karmienia piersią lub też pod wpływem zaburzeń hormonalnych. W wielu wypadkach wielkość brodawki sutkowej jest uwarunkowana genetycznie. Na czym polega sam zabieg? Jego celem jest zmniejszenie nadmiaru tkanki w okolicach sutka za pomocą zabiegu chirurgicznego. Cięcia przeprowadza się w okolicach otoczki sutki, dzięki czemu blizny z czasem stają się zupełnie niewidoczne. Aby zredukować nieestetyczny efekt wklęsłych brodawek, dodatkowo stosuje się metodę wydłużania skróconych więzadeł. Celem zabiegu jest ich rozluźnienie oraz wydłużenie. Jeżeli pacjenta nie planuje ciąży, wykonuje się także przecięcie ciągłości przewodów mlecznych. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, niezbędne jest wykonanie badania krwi oraz wywiad lekarski z pacjentką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here