podlewanie

Pielęgnacja kwiatów jest kluczowa w przypadku kiedy odpowiednio dbamy o kwiaty. Do bardzo ważnej czynności w pielęgnacji zalicza się podlewanie kwiatów. Należy to robić w miarę możliwości pod wieczór. Dlaczego jest to tak istotne? Rano bardzo często zaczyna się robić gorąco i w momencie kiedy roślina stoi na słońcu szybko wchłonie wodę. W przypadku, kiedy jesteście miłośnikami roślin i w waszym domu wręcz się od niech roi, często bardzo trudno połapać się w ich podlewaniu. Poniżej znajduje się kilka trików na to, abyście dobrze radzili sobie z podlewaniem naszych roślinek. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/podlewanie-kwiatow/

Aplikacja w telefonie

Obecnie, kiedy technologia rozwinęła się do bardo wysokiego poziomu możemy bez problemu znaleźć aplikacje, które ułatwią nam życie. Nie brakuje takich, które pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy, które będą nadzorować to, ile godzin śpimy oraz takie, które przypomną nam o podlewaniu naszych roślinek. Do takich aplikacji należy np. Plant Monitor. Pobierzcie ją, a z pewnością ułatwi wam to pielęgnacje roślinki.

Alarm na podlanie

Alternatywą do aplikacji może być Kalendarz, który znajduje się w waszych smartfonach. Najlepiej jest nastawić sobie budzik na przypomnienie wtedy, kiedy powinniśmy podlać swoją roślinkę. Kiedy jesteśmy poza domem np. w sklepie, a budzik przypominający o podlaniu waszej roślinki zadzwoni przestawcie go np. na godzinę później, kiedy będziecie już w domu. 

Przypomnienie

Bardzo podobnie jest w przypadku powiadomień. Musicie ustawić sobie tytuł powiadomienia, abyście wiedzieli, co macie zrobić. Jak nazwać takie powiadomienie? Możemy użyć różnych tytułów mogą to być np. „Paprotka – podlać” i „Storczyk – podlać”. Będzie to bardzo dobry sposób na przypomnienie sobie o naszej roślince. Jeśli jednak jesteśmy bardziej tradycyjni możemy sobie takie przypomnienie napisać nie na smartfonie, a w tradycyjnym kalendarzu papierowym. 

Zobacz też: http://www.stylizara.pl/jak-zaczac-przygode-z-bieganiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here