sprzętu fryzjerskiego

Każdy salon fryzjerski, powinien być wyposażony w sprzęt oraz chemię kosmetyczną z najwyższej półki. Dotyczy to szczególnie kilku aspektów, do których można zaliczyć profesjonalne nożyczki fryzjerskie, fachowe maszynki do golenia, farby od najlepszych producentów czy najwytrzymalsze suszarki.

Nożyczki i maszynki — czy zawsze trzeba kupić sprzęt profesjonalny?

Doświadczony fryzjer, zapewne nie miałby problemu z odpowiedzeniem na pytanie, dlaczego do salonu należy zawsze kupować sprzęt dedykowany dla fryzjerów. Są jednak w branży osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z profesjonalną stylizacją włosów. Dla nich nie wszystko musi być oczywiste, tym bardziej że wiele zależy od doświadczenia z zakupem sprzętu, którego osoby zaczynające prowadzenie własnej działalności nie muszą posiadać. Nawet pracując wcześniej w dużym salonie, zajmowały się po prostu strzyżeniem, a nie zakupami.

Kiedy sprawdzamy ceny profesjonalnych nożyczek fryzjerskich, maszynek i farb, w pierwszym odruchu chcemy złapać się za głowę. Ceny faktycznie mogą powalić, szczególnie jeśli porównamy je z cenami sprzętu, jaki dedykowany jest klientowi indywidualnemu (nawet jeśli to sprzęt premium). Różnica jest kilkukrotna w wielu przypadkach. Odruchowo zaczynamy się zastanawiać, czy nie kupić po prostu dobrego sprzętu z segmentu premium. Odpowiedź brzmi: NIE. Dla naszego portfela i wygody lepiej nie próbować takich sposobów. Finalnie stracimy więcej, niż zyskamy, a po drodze dodatkowo będziemy mieli jeszcze dodatkowe kłopoty. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie jak sama nazwa wskazuje, są dla profesjonalisty i tego, należy się trzymać.

Czy profesjonalny asortyment jest faktycznie lepszy?

Wielu początkujących fryzjerów podejrzewa, że profesjonaliści są naciągani przez producentów. Ostatecznie mamy dwie maszynki z niemal tej samej serii produkcyjnej, a cenowo różnią się znacząco, tylko dlatego, że jedna jest dedykowana dla fryzjerów. Cena jednak nie jest jedyną różnicą. Wystarczy w praktyce porównać ich działanie. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie lepiej lezą w dłoni, wolniej się tępią (co odczują również klienci). Maszynka wytrzyma przynajmniej dwa lata (tak jak producent określa gwarancję), ale jeśli użyjemy maszynki zwykłej, może nie dać rady popracować nawet miesiąc (jeśli wyjdzie na jaw, że taka zwykła maszynka pracowała w zakładzie fryzjerskim, zapewne odmówi się nam reklamacji). Istotą problemu jest fakt, że każdy sprzęt jest projektowany na pewną ilość cykli pracy. Sprzęt konsumencki ma tę ilość sporo mniejszą, co przekłada się na użyte materiały i jakość wykonania. Tnąc jednego klienta profesjonalnymi nożyczkami fryzjerskimi albo tymi zwykłymi być może nie zauważymy różnicy, ale przy setnym kliencie będzie widać jak na dłoni, które nożyczki są profesjonalne, a które nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here