Zapobiec łysieniu

Jak informują specjaliści, łysienie oraz nadmierne przerzedzanie się włosów są problemami mogącymi mieć daleko idący wpływ na nasze życie, a których można w prosty sposób uniknąć lub też ograniczyć ich dotkliwość – wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią profilaktykę!

Przede wszystkim starajmy się nie wystawiać naszych włosów na nadmierne działanie substancji chemicznych oraz wszelkiej maści zanieczyszczeń, które to mogą w znacznym stopniu je osłabiać, zwiększać ich łamliwość, jak również sprawiać, że utracą one swój pierwotny blask.

W sezonie zimowym nie powinniśmy z kolei znosić zbyt ściśle dopasowanych nakryć głowy, bowiem uniemożliwią one skórze głowy prawidłowe oddychanie, zwiększą szybkość przetłuszczania się włosów i produkcji łoju, jak też mogą powodować przecieranie się włosów oraz ich niekontrolowane wypadanie w miejscu długotrwałego styku czapki z głową.

Aby zapobiec łysieniu nie możemy także zapominać o prawidłowej suplementacji, a więc dostarczaniu naszemu organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów, które to następnie dostarczane będą także do mieszków oraz cebulek włosowych, zatrzymując wypadanie oraz stymulując porost nowych kosmyków.

Jeżeli jednak wszystkie te zabiegi zdadzą się na nic, a my obserwować będziemy postępujące ubytki fryzury, warto udać się do salonu perukarskiego i nabyć system uzupełnień lub też dostosowaną do naszych preferencji perukę, które to umożliwią ukrycie łysiny oraz znaczną poprawę naszego samopoczucia. Co ważne, dzięki rozwojowi technologii i zwiększeniu zainteresowania konsumentów rzeczonymi produktami, z biegiem czasu stają się one coraz tańsze, a więc znacznie większa część polskiego społeczeństwa może sobie na nie pozwolić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here