Mycie zębów

Być może dla wielu osób będzie to szok, ale rzeczywistość wygląda tak, że mnóstwo ludzi nie ma pojęcia, jak myć zęby? Z czego to wynika? Pewnie wiele osób zadaje sobie to pytanie i nie ma co ukrywać, że udzielenie na nie odpowiedzi jest bardzo trudne. Można pokusić się o stwierdzenie, że ludzie nie są uświadomieni. Niejednokrotnie jest tak, że błędy wynikają z braku wiedzy na dany temat. Jest to niewątpliwie kontrowersyjna teoria, ale na pewno warta rozważenia. Poza tym bez wątpienia istotne jest też to, że ludzie nie chcą się uczyć. Pewnie dla wielu osób brzmi to dziwnie bądź nawet śmiesznie, ale takie są realia. Jeśli trzeba się uczyć tego, jak prawidłowo myć zęby to nie pozostaje nic innego, jak zająć się nauką. Można powiedzieć, że sprawa jest bardzo, ale to bardzo prosta (rzecz jasna biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie konieczność nauki).

Co jeszcze można dodać? Na pewno trzeba powiedzieć, że bardzo często w naszym życiu jest pośpiech. Pośpiech (o czymkolwiek by się nie mówiło) to zawsze zupełnie niepotrzebne ryzyko. Ogólnie rzecz biorąc ryzyko może nie przynieść nieprzyjemnych skutków, ale oczywiście może być też inaczej. Niemniej patrząc przez pryzmat mycia zębów, nie sposób sobie wyobrazić, że pośpiech będzie dobrym wyjściem.

Poza tym trzeba też mieć świadomość, że mycie zębów jest szalenie istotne, ale to nie oznacza tego, że mowa o wszystkim, co ważne. Istotne znaczenie ma też chodzenie do dentysty. Nie ulega wątpliwości, że nikt nie lubi chodzić do dentysty (albo prawie nikt). Niemniej nie jest to żaden argument. Można powiedzieć, że trzeba chodzić do dentysty. Co więcej, zapewne istotne jest też to, aby odwiedzić dentystę nawet wtedy, kiedy wszystko jest w porządku. Najkrócej rzecz ujmując chodzi o kontrolną wizytę. W zasadzie jak tak się zastanowić to kontrolna wizyta jest potrzebna chyba zawsze, nie tylko w przypadku dentysty.

Nie sposób jeszcze nie wspomnieć o wyglądzie. W końcu białe zęby są nieodłączną częścią wyglądu. Nie ma chyba osoby, która nie zgodzi się z takim postawieniem sprawy. Jeżeli zęby będą żółte, zapewne spowoduje to z naszej strony nerwowość, rzadziej będziemy się uśmiechać oraz oczywiście być może ząb będzie nie do odratowania (co do szczegółów, najlepiej porozmawiać z dentystą).

W ten sposób powiedzieliśmy sobie nieco na temat mycia zębów. Niemniej jednak to, co zostało powiedziane to tylko namiastka tego, jak istotne jest mycie zębów. Najlepiej wytłumaczy to dentysta. Dobrze także podkreślić, że strach przed wizytą u dentysty jest kompletnie irracjonalny. Celem dentysty nie jest krzywdzenie pacjentów. Dentysta jest po to, aby pomóc pacjentom.
Jeszcze dosłownie na koniec warto nawiązać do odwlekania wizyty u dentysty. Odwlekanie wizyty u dentysty to nie jest nic dobrego. Można powiedzieć, że poprzez takie odwlekanie pacjent osiąga efekt odwrotny do zamierzonego. Jeżeli są jakieś problemy to trzeba sobie jasno i wyraźnie powiedzieć, że bez pomocy się nie obejdzie (w przypadku odwlekania wizyty problem może, czy nawet musi się powiększać).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here