Kombinezony do nurkowania

Trudno mówić o bezpiecznym nurkowaniu, gdy brak odpowiedniego sprzętu. Nie można jednak zapominać o tym, że nie tylko on zapewnia nurkowi komfort i bezpieczeństwo. Wcale nie mniej ważny jest kombinezon do nurkowania, warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki tego rozwiązania.

Skafandry mokre i ich zalety

Istnieje przynajmniej kilka kryteriów podziału kombinezonów do nurkowania, które warto znać. Jeden z najpopularniejszych dzieli je na skafandry mokre i suche. Te pierwsze są też często opisywane jako pianki neoprenowe, a ich dużą popularność można zauważyć nie tylko wśród początkujących pasjonatów nurkowania, ale i wśród profesjonalistów. Oczywiście, same skafandry mokre także nie stanowią grupy pozbawionej jakichkolwiek różnic. Podstawowe różnice, jakie obserwujemy między nimi odnoszą się do ich grubości. Inne modele są więc wykorzystywane podczas nurkowania w wodach zimnych, a inne – w wodach ciepłych. Pianki do nurkowania nie zawsze są też wykonane z tego samego materiału, choć dziś to właśnie neopren jest tym, który ma dominującą pozycję. Nie ma w tym przypadku. Materiał ten ma w swoim składzie pęcherzyki powietrza, a te charakteryzują się właściwościami izolacyjnymi. Im grubsza jest pianka, tym cieplejszy staje się automatycznie kombinezon do nurkowania.

Specyfika suchych kombinezonów do nurkowania

Tak zwane skafandry suche różnią się od swoich mokrych odpowiedników przede wszystkim tym, że nieustannie osłaniają ciało nurka przed dostaniem się do niego wody. Wykonane są z nieprzemakalnych materiałów, posiadają też specjalne kryzy – dodatkowe wzmocnienia zarówno na nadgarstkach, jak i na szyi.Tego rodzaju kombinezony dzielą się na dwie grupy. Kupujący mogą więc zdecydować się zarówno na modele powłokowe, jak i neoprenowe. To właśnie te drugie cieszą się dziś większym uznaniem. Posiadają ocieplenie, zwalniają więc nurków z obowiązku zaopatrywania się w specjalistyczną bieliznę termoaktywną. Tak jedna, jak i druga grupa kombinezonów wzbudza duże zainteresowanie wśród osób, które myślą o nurkowaniu w chłodniejszych rejonach świata. Nietrudno się domyślić, że sprawdzi się doskonale także wtedy, gdy będzie się nam marzyć nurkowanie w chłodnym nawet latem Bałtyku.

Kombinezony do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here