Korekta podbródka

Problem podwójnego podbródka dotyka bardzo wielu osób – warto pamiętać o tym, że do nadmiernego opadania skóry twarzy może przyczyniać się wiele, bardzo różnorodnych czynników, do których można zaliczyć między innymi nadwagę oraz predyspozycje genetyczne.

Najczęstsze przyczyny opadającego podbródka

Opadający podbródek może okazać się dość uciążliwym problemem – warto pamiętać o tym, że nieregularna linia podbródka prowadzi do zaburzenia estetyki i proporcji twarzy, mogąc przyczyniać się do znacznego spadku samooceny.

Wśród najczęstszych przyczyn zmian linii podbródka można znaleźć między innymi różnego rodzaju uwarunkowania genetyczne – określone predyspozycje mogą prowadzić do nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej, a w konsekwencji także i do wystąpienia problemu zwiotczałej i opadającej skóry.

Opadający podbródek bardzo często jest także wynikiem nieodpowiednich nawyków żywieniowych – nadmierne kilogramy spowodowane spożywaniem niezdrowych lub zbyt obfitych pokarmów mogą odkładać się właśnie w tej części ciała, powodując osłabienie wrażliwych struktur skóry. Nie można zapominać, że pojawienie się drugiego podbródka związane jest również z naturalnymi procesami starzenia się skóry – w tym wypadku główną rolę odgrywa zahamowanie produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadających za utrzymanie prawidłowego poziomu napięcia tkanek.

Liposukcja – sprawdzony sposób na korektę podbródka

Korekta podbródka przy wykorzystaniu zabiegu liposukcji to jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie idealnego owalu twarzy. Metoda ta umożliwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz gwarantuje skórze odpowiedni poziom napięcia.

Korekta podbródka przy pomocy liposukcji polecana jest głównie osobom szczupłym oraz pacjentom z niewielką nadwagą. Warto pamiętać o tym, że zabieg liposukcji jest niewskazany w przypadku osób z dużą nadwagą, a także u osób po 40 roku życia. Z korekty podbródka wykorzystującej liposukcję nie powinny korzystać także pacjenci borykający się z żylakami kończyn dolnych.

Lifting twarzy a zwisający podbródek

Tradycyjny lifting twarzy to jedna z najskuteczniejszych metod na szybkie pozbycie się problemu drugiego podbródka. Sposób ten wykorzystuje ingerencję chirurga plastycznego, który odpowiedzialny jest za bezpieczne usunięcie nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Korekta podbródka przy pomocy liftingu pomaga w przywróceniu utraconego owalu twarzy, poza tym przyczynia się również do wyrównania powierzchni skóry. Warto pamiętać o tym, że zabieg liftingu jest bezpieczną i skuteczną procedurą, umożliwiającą uzyskanie szybkich i długotrwałych efektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here