Jaka chemia? kosmetyki ? oraz szczoteczki do zębów?

W dzisiejszych czasach na rynku mamy bardzo duży wybór chemii, kosmetyków, produktów pielęgnacyjnych. I tak naprawdę najczęściej kupujemy już sprawdzoną przez nas markę, mało kto testuje inne jeśli ma już coś sprawdzonego, poleconego i wartego swojej ceny, Ja natomiast uwielbiam testować nowości, ostatnio testuję firmę faberlic z Litwy. Bardzo pasuje mi ich chemia gospodarcza oraz kosmetyki tlenowe, po prostu się zakochałam w ich produktach, Najważniejsze jest to, że mają kosmetyki, których nie testują na zwierzętach tylko badają dermatologicznie.
Każdy ma swoje upodobania i gust, tak samo jak przy wyborze pasty czy szczoteczki do zębów. W obecnych czasach furorę robią szczoteczki elektryczne również każdy człowiek decydujący się na jej zakup zastanawia się jaka szczoteczka elektryczna? soniczna? Najbardziej polecane są firmy: ,,Oral-B”. Ja osobiście używam szczoteczkę do zębów zwykłą tyle, że z silikonowym włosiem. Jest bardzo fajna tak
samo jak pastę do zębów, kiedyś używałam ,,elmexa” teraz pasta i szczoteczka z faberlica.
Ale każdy kupuję to co uważa, co do szczoteczek elektrycznych to miałam soniczną, ale nie spełniła ona moich oczekiwań. Kiedyś się nadziałam na wybielającą pastę do zębów z Ameryki i to był mój największy błąd życia, pasta nie warta tych pieniędzy, a po niej zaczęło mnie boleć całe szkliwo zębów. Także ja również się nadziałam na reklamę koleżanek, które zachwalały tak tą pastę, a robiły to tylko dla kasy.
Dlatego w tych czasach to co reklamują nie musi być wcale zdrowe i dobre, ja już się załatwiłam niejednokrotnie. Dlatego kupuję to co sprawdzone albo testuję nowości, ale z umiarem i rozumem, Testuję różną chemię, kosmetyki. Fajną sprawą jest możliwość zakupienia próbek danego produktu bo wtedy możesz sprawdzić czy spełnia Twoje oczekiwania. Przytoczę tutaj swój przykład z piekarnikiem, kupiłam piekarnik i zaciekał emalia, cóż mam pecha, ale niczym- żadnymi środkami ze sklepów nie mogłam tego wyczyścić , aż na jednej z grup nu facebooka dziewczyna wystawiła ,,środek do mycia kuchenek i piekarników z faberlic”. Myślę sobie cena jakaś niska (miałam wątpliwości), ale co mi szkodzi spróbować jeszcze tego płynu i wiecie co? nie zawiodłam się mój piekarnik błyszczy! Od tamtej pory w moim domu w większości używam faberlica. A więc tak naprawdę testowanie nowości nie jest złe, bo po to są one wystawiane na rynek, większość nowości są to te same środki tyle, że z biegiem czasu ulepszane i w zmienionym opakowaniu. Tak samo jest ze szczoteczkami elektrycznymi, chemią czy kosmetykami. Wszystko co nowe idzie z biegiem czasu, kiedyś były stare samochody- teraz są nowe ulepszone więc tak samo jest z danymi produktami czy multimediami, kto tam teraz używa wieży czy magnetofonu jeśli mamy kino domowe, tv z internetem, komputery, laptopy czy smartfony i tablety. Mało kto teraz używa starodawnej pralki tak zwanej frani, teraz są pralki automatyczne czy pralko- suszarki. Tak naprawdę to są dla nas wygodne standardy dzięki, którym nasze życie jest piękniejsze i łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here