czym pielęgnować zarost?

W przeciągu kilku ostatnich lat, męski zarost ponownie stał się modny. Pielęgnacja brody lub wąsów to rzecz obowiązkowa dla każdego mężczyzny, który postanowił zapuścić sobie zarost. Jego długość zależy od własnych preferencji oraz stylu. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga szczególnej pielęgnacji.

Co jest potrzebne mężczyźnie, by mógł w odpowiedni sposób pielęgnować swój zarost?

Szczotka do brody

Pielęgnacja zarostu wcale nie jest skomplikowana, wystarczy mieć odpowiednie kosmetyki i narzędzia. Jednym z podstawowych akcesoriów, które pomoże nam nadać prawidłowy kształt brodzie oraz zdrowy połysk to szczotka, nazywana kartaczem. Dodatkowo pomaga również w walce z wysychającą skórą pod brodą i łuszczącym się naskórkiem. Jest to podstawa każdego brodacza.

Olejek do brody

Jest to kosmetyk obowiązkowy. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie nawilżenia brody oraz skóry. Jak wiadomo zarost wpływa na spadek produkcji sebum. Dzięki regularnemu stosowaniu olejku do brody minimalizujemy ryzyko wysychania brody oraz dodatkowo zmniejszamy możliwość wystąpienia podrażnienia. Większość olejków do brody, które są dostępne na rynku, posiadają w składzie olejki eteryczne dzięki którym broda pięknie pachnie, a to dodatkowa zaleta produktu.

Przeczytaj też: http://www.stylizara.pl/witaminy-ktore-maja-zbawienny-wplyw-na-nasza-cere/

Balsam i wosk do brody oraz wąsów

Balsam do brody to świetny sposób na odstające włoski. Znakomicie je okiełzna i prawidłowo Niektóre rodzaje na rynku mają dodatkowo właściwości nawilżające. Z kolei wosk jest przeznaczony do stylizacji zarostu na twarzy. Jest to najmocniejszy produkt do stylizacji, taki do zadań specjalnych. Ma gęstą i zwartą konsystencję, dzięki czemu możemy ułożyć dowolną stylizacje.

Szampon do brody

Szampon, przez niektórych Panów wydaje się być zbędny, nic bardziej mylnego. To dzięki niemu jesteśmy w stanie pozbyć się resztek kosmetyków do stylizacji, wtedy broda i skóra jest oczyszczona. Ważne żeby wybierać taki rodzaj, który jest pozbawiony silnych detergentów, które wysuszają. Najlepszy będzie taki, który bazuje na składnikach naturalnych.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here