Od czego zależy cena cateringu dietetycznego?

0
1490

Na początku catering dietetyczny uznawany był raczej za trend, który podobno nie miał szans przyjąć się na stałe. Szybko okazało się, że Polacy pokochali dietę pudełkową i docenili jej zalety. Wiele osób może w końcu każdego dnia zjeść smaczne i wartościowe posiłki, a także zupełnie bez wysiłku zadbać o prawidłową dietę i zaoszczędzić mnóstwo czasu. Czy wiesz jednak, co ma wpływ na cenę cateringu dietetycznego?

Rodzaj diety

Cena abonamentu w dużej mierze zależy od wybranej diety. Catering dietetyczny z posiłkami pozbawionymi glutenu oraz laktozy bardzo często wiąże się z nieco wyższymi kosztami, chociażby ze względu na ceny produktów bezglutenowych i bezlaktozowych na rynku. Zasadniczo im bardziej popularne produkty trafiają do pudełek, tym zazwyczaj można liczyć na niższą cenę.

Warto jednak wiedzieć, że różnice cenowe pomiędzy dietą wegetariańską czy też wysokobiałkową są stosunkowo niewielkie i przeważnie oscylują w granicy kilku złotych na dzień. Lepiej zatem zawsze wybierać program żywieniowy idealnie dopasowany do własnych potrzeb oraz trybu życia. Firmy oferujące dietę pudełkową są w stanie bez problemu przygotować zestaw posiłków w korzystnej cenie dla sportowców czy też osób pragnących zrzucić kilka kilogramów.

Kaloryczność posiłków

Kolejnym ważnym czynnikiem, od którego zależy ostateczna cena usługi cateringu dietetycznego, jest kaloryczność posiłków. W zależności od trybu życia czy też płci można zamówić zestaw z dzienną dawką kalorii w wysokości np.1000, 1500, a nawet 3000 kcal. Naturalnie im wyższe zapotrzebowanie kaloryczne, tym nieco wyższa cena diety pudełkowej, ponieważ zwyczajnie znajdzie się w niej więcej produktów.

Różnice cenowe między zestawami o różnej kaloryczności są jednak stosunkowo niewielkie i mieszczą się w granicy kilkunastu złotych za dzień. Nie warto jednak dla oszczędności zamawiać cateringu dietetycznego o niższej kaloryczności, ponieważ w ten sposób zwiększa się ryzyko podjadania i wbrew pozorom można wydać nawet więcej. Firmy cateringowe współpracują z dietetykami, którzy są w stanie określić zapotrzebowanie kaloryczne klienta.

Liczba dni i osób

Zamawiając catering dietetyczny, najbardziej opłaca się plan wielodniowy, podobnie jak w przypadku właściwie każdej usługi. Firmy oferują atrakcyjne zniżki dla klientów, którzy zdecydują się na dietę pudełkową na cały miesiąc. W skali roku można zaoszczędzić nawet ponad 1000 złotych. Catering na tydzień lub dwa może być dobrą opcją, jeśli pozostałą część miesiąca spędzi się np. w delegacji lub na wakacjach.

Bardzo często można natrafić na ciekawe promocje dla osób, które zamawiają więcej niż jedno pudełko pod jeden adres. Oznacza to spore oszczędności finansowe i czasowe dla firmy cateringowej, dlatego klienci mogą liczyć na zniżkę. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku par czy też współlokatorów. Niektóre firmy oferują także atrakcyjne promocje dla nowych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here