Domoe ombre

Ombre jest stylem farbowania modnym już kilka sezonów. Fryzura taka ma dwa kolory. Przy głowie możesz mieć włosy jaśniejsze, które gładko przechodzą w coraz ciemniejsze, lub odwrotnie. Włosy ciemne przy samej głowie, które im bliżej końcówek, tym jaśniejsze.

Marząc o ombre zastanawiasz się, jak je wykonać, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Nie chcesz przecież uzyskać efektu odrostów, a efekt włosów, których kolor łagodnie przechodzi w drugi.

Chcąc stworzyć ombre na swoich włosach, nie musisz iść do fryzjera. Chcesz się dowiedzieć, jak samemu zrobić ombre?

Na początku dokładnie przeczytaj instrukcję, dołączoną do farby, którą kupiłaś. Każdy producent instruuje, by trzymać farbę na włosach inny czas, a także informuje nas choćby o tym, czy włosy mają być suche, czy wilgotne przed samym farbowaniem.

Zanim nałożysz mieszankę na włosy, zastanów się, do jakiej długości chcesz pozostawić swój obecny kolor. Zależne jest to chyba najbardziej od długości Twoich włosów.

To, jaki kolor będziesz miała przy samej głowie, zależy od Ciebie. Masz kilka możliwości. Albo pozostawisz tam swój naturalny kolor, dzięki czemu Twoje odrosty nie będą widoczne, ewentualnie możesz pofarbować włosy przy głowie.

Gdy już wybierzesz długość, na której chcesz, aby zaczęła się zmiana koloru, czas zacząć przygotowania!

W wybranym miejscu musisz zacząć tapirować włosy. włosy w tym miejscu muszą być bardzo dokładnie natapirowane. od tego zależy nasz efekt końcowy.

Natapirowane włosy sprawiają, że w początkowym miejscu, gdzie kolor ma płynnie przechodzić, każdy kosmyk znajduje się na innej długości.

Oznacza to tyle, że farbując włosy, nie uzyskamy brzydko wyglądającej prostej linii oddzielającej dwa kolory. Zmiana koloru przejdzie płynnie, ponieważ każdy włos będzie pofarbowany na innej swojej długości.

Tapirując włosy pamiętaj, aby podzielić włosy na kilka warstw. Zrób kilka natapirowanych kosmyków z włosów rosnących na czubku głowy, następnie zajmij się włosami znajdującymi się parę centymetrów niżej, aż natapirujesz te przy karku.

Gdy już skończysz, czas nakładać farbę. Nie nakładaj jej na całą długość włosów, a zacznij od natapirowanych miejsc. Początku nie musisz robić bardzo dokładnie.

Każdy natapirowany kosmyk farbuj oddzielnie. włosy poniżej tapiru normalnie pofarbuj.

Następnie, zgodnie z instrukcją dołączoną do farby, poczekaj tyle czasu, ile zaleca producent. Jeżeli farbujesz włosy rudą farbą, możesz postarać się, by pofarbowana część włosów trzymała się w ciepłych warunkach.

Możesz do tego celu użyć suszarki z ciepłym powietrzem, lub po prostu zawinąć pofarbowaną część i włożyć ją do foliowej reklamówki.

Po określonym czasie zmyj farbę z włosów. Po umyciu włosów użyj odżywki dołączonej do opakowania, lub takiej, którą używasz codziennie.

Wysusz włosy i ułóż fryzurę według swoich upodobań. Rozczesanie włosów może sprawić troszkę problemu. Spowodowane to jest otworzeniem łusek włosowych przez farbę. Musi ona je otworzyć, by wniknąć we wnętrze włosa. Wcześniej zrobiony tapir także w tym nie pomaga.

Ombre jest nadal modne. Wygląda na to, że przez najbliższe lata nadal będziemy się tak farbować. Może w przyszłości będziemy koloryzować włosy na trzy, albo nawet cztery kolory?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here