Dobre przedzkole na Targówku

0
957

Twoje dziecko staje się coraz większe i lada chwila będzie już mogło pójść do przedszkola? To zawsze bardzo stresujący etap w życiu rodziców – między innymi dlatego, ponieważ wiąże się z pierwszą dłuższą rozłąką. Rodzice stoją też przed ważnym wyzwaniem, związanym z wyborem odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka – chcieliby zostawić swoją pociechę jedynie w sprawdzonym miejscu, w którym zostanie otoczone odpowiednią opieką. Jeżeli właśnie stoisz przed takim wyzwaniem z pewnością zastanawiasz się, czym się kierować przy wyborze odpowiedniej placówki. Przedstawiamy kilka ważnych czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Wybór przedszkola dla dziecka – lokalizacja i położenie

Wybierając odpowiednie przedszkole dla dziecka, warto zwrócić uwagę na wiele czynników, między innymi na lokalizację oraz położenie obiektu. Najlepszym przedszkolem będzie to zlokalizowane niedaleko domu. Dlaczego? Warto tylko wyobrazić sobie jak męczące będzie stanie w korkach lub pokonywanie kilkudziesięciu kilometrów każdego dnia – i to dwa razy dziennie, żeby zostawić pociechę w szkole i odebrać. Z pewnością byłoby to kłopotliwe nie tylko dla rodziców, ale też dla dziecka. Czas ten lepiej spożytkować na naukę, dodatkowe zajęcie czy po prostu odpoczynek. Jeżeli mieszkasz poza miastem i codziennie dojeżdżasz do pracy, dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie dziecka w placówce, znajdującej się w pobliżu Twojej firmy. Jeżeli okaże się, że Twoje dziecko dostało gorączki i trzeba je szybko odebrać ze szkoły, będziesz na miejscu w ciągu kilku minut. Warto też zwracać uwagę na położenie samego budynku, między innymi czy nie znajduje się blisko ruchliwej ulicy, gdzie zlokalizowany jest plac zabaw lub też czy okna wychodzą na ulicę, co będzie wiązało się z dużym hałasem.

Idealne przedszkole dla dziecka – bezpieczeństwo i atmosfera

Bezpieczeństwo oraz przyjemna atmosfera to również bardzo ważny czynnik dla każdego rodzica. Aby upewnić się, czy dana placówka zapewni dziecku odpowiednie warunki do rozwoju i nauki, warto wcześniej wybrać się do niej z dzieckiem i spędzić trochę czasu, między innymi porozmawiać z nauczycielami i pedagogami. Pociecha powinna darzyć zaufaniem przyszłych pracowników przedszkola oraz czuć się bezpiecznie w każdym miejscu – na podwórku, w szatni czy w grupie z rówieśnikami. Warto więc dowiedzieć się, jakimi zasadami kieruje się przedszkole oraz jaki jest regulamin spacerów i wycieczek. Liczne przedszkola Targówek kładą duży nacisk na bezpieczeństwo i na przykład organizują spotkania z pielęgniarkami, strażakami czy policjantami. Często dzieci uczą się bezpiecznych zachowań podczas zajęć, a placówka organizuje zajęcia otwarte z rodzicami z zakresu bezpieczeństwa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Rodzice posyłają swoje pociechy do przedszkola, aby rozwijały się oraz zdobywały wiedzę. Należy jednak pamiętać, że program nie powinien być zbyt przeładowany, ponieważ maluch może zniechęcić się do nauki. Chociaż wiele dodatkowych zajęć może brzmieć kusząco dla rodziców, to kilkulatek potrzebuje w dalszym ciągu wystarczającej ilości czasu na nieskrępowaną zabawę. Innym aspektem istotnym przy wyborze przedszkola jest jedzenie – maluch zazwyczaj stołuje się w placówce, co jest konieczne, gdy spędza w niej sporo czasu. Warto więc upewnić się jakie menu serwują przedszkola, czy są to głównie słodycze, parówki, słodkie jogurty czy może pełnowartościowe posiłki bogate w warzywa i produkty pełnoziarniste oraz owoce na deser. Problemem dla wielu rodziców są różnego rodzaju alergii dzieci – w takim przypadku warto dopytać się o specjalne menu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here