Bot muzyczny na TS3?

Każdy, kto miał trochę do czynienia z graniem z wykorzystaniem TeamSpeaka 3 jako komunikatora głosowego, na pewno zna tego jednego człowieka, który, by posłuchać sobie muzyki, musi katować innych dźwiękiem muzyki idącej przez mikrofon. Istnieje jednak sposób na to, by każdy mógł słuchać tej samej muzyki w normalnej jakości. Jak zrobic bota muzycznego na TS3? Wykonanie go samemu jest jedną z najprostszych life-hacków, na jakie trafiliście w internecie.
Przede wszystkim potrzebny nam jest wirtualny kabel audio. Najlepiej pobrać VB-CABLE Virtual Audio Device z ich strony internetowej. W przypadku właśnie tego wirtualnego kabla, należy go rozpakować do utworzonego wcześniej folderu i zainstalować przy użyciu pliku setup (w zależności od wersji Windowsa, może być konieczność zainstalowania pliku setup 64-bitowego). Po zainstalowaniu kabel może ustawić się domyślnie i możecie stracić dźwięk w głośnikach/słuchawkach. W tym wypadku wystarczy kliknąć ikonkę głośności w pasku na dole i zmienić z powrotem źródło dźwięku na nasze standardowe.
Teraz wszystko jest gotowe, by utworzyć bota muzycznego na Teamspeaku, więc do dzieła.
Otwieramy program i wchodzimy kolejno: Narzędzia -> Tożsamości. Tworzymy nową tożsamość (Utwórz) i nazywamy ją, wpisując w pola Nazwa tożsamości oraz Nick np. „szafa grająca”. Zatwierdzamy przyciskiem OK.
Dalej, wchodzimy w Opcje -> Odtwarzanie i plusikiem pod listą tworzymy nowy profil odtwarzania. Nazwa profilu „szafa grająca”, zaznaczamy „Ustawienia domyślne” i zatwierdzamy OK.
Ważne, żeby tryb odtwarzania pozostał taki, jak ustawiony został domyślnie, czyli „Automatycznie wykorzystaj najkorzystniejszy tryb”, ale urządzenia odtwarzania musimy zmienić na zainstalowany przez nas wirtualny kabel. W przypadku VB-CABLE Virtual Audio Device będzie to „Cable Input VB-Audio Virtual Cable”. Ustawiamy regulację głośności głosu oraz głośność pakietu dźwięków na najciszej. Efekty dźwiękowe stereo na stereo, a wszystkie opcje zostawiamy odznaczone. Klikamy Zatwierdź
Przechodzimy do zakładki Przechwytywanie, gdzie znów tworzymy nowy profil poprzez kliknięcie plusika pod listą. Wpisujemy nazwę „szafa grająca” i niżej zostawiamy ustawienia domyślne, następnie klikamy OK. Znowu, analogicznie do ustawień w zakładce Odtwarzanie: tryb odtwarzania pozostaje na „Automatycznie wykorzystaj najkorzystniejszy tryb”, urządzenia przechwytywania zmieniamy na nasz kabel. Zmieniamy również Wykrywanie aktywacji głosem na Transmisję ciągłą.
Następnie wchodzimy z powrotem na zakładkę Odtwarzanie i wchodzimy na profil, z którego korzystamy podczas rozmawiania i zmieniamy urządzenia odtwarzania na nasz zestaw słuchawkowy. To bardzo istotny krok, w przeciwnym wypadku komputer nie będzie rejestrował naszego głosu przy jednoczesnym korzystaniu z muzycznego bota. To samo zmieniamy w Przechwytywaniu na naszym profilu.
Teraz, gdy wszystko jest utworzone, zatwierdzamy i klikamy OK.
Przechodzimy do Zakładki -> Zarządzaj zakładkami. Teraz tworzymy zakładkę do serwera, w którym chcemy dodać bota. Na dole musimy kliknąć „Zaawansowane” i nazywamy zakładkę dowolnie (np. „Serwus”). Tożsamość wybieramy nasz profil główny, to samo z profilem przechwytywania oraz odtwarzania. Klikamy „Zatwierdź”.
Następnie dodajemy drugą zakładkę i nazywamy ją (np. „Serwus muzyczka”. Tożsamość, przechwytywanie i odtwarzanie zmieniamy na „szafa grająca”. Wklejamy adres IP serwera na obie zakładki.
Łączymy się na serwer naszym głównym kontem przez Zakładki -> „Serwus”, a następnie Zakładki -> PPM na „Serwus muzyczka” -> Połącz w nowej karcie.
Teraz zmieniamy wyjście audio klikając na dźwięk w pasku dolnym Windowsa i ustawiając nasz kabel, a następnie puszczamy muzykę. Bot będzie ją puszczał, a my możemy jednocześnie korzystać z naszego źródła audio w celu rozmawiania na TeamSpeaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here