Zabieg liposukcji

Liposukcja brzucha lub innych partii ciała cieszy się popularnością głównie wśród kobiet. Coraz częściej z usług chirurgii plastycznej korzystają także panowie. Zabieg jest stosunkowo prosty i pozwala na odsysanie tłuszczu na stałe, dzięki czemu efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe i nie wymagają ćwiczeń na siłowni lub drastycznej diety.

Liposukcja – na czym polega?

Liposukcja jest skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiernych krągłości. Jest to zabieg modelujący i jego celem jest odsysanie tłuszczu z wybranych partii ciała przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Do nacięć na skórze wprowadza się kaniulę, czyli specjalną rurkę, której zadaniem jest zasysanie tkanki tłuszczowej. Kaniula jest połączona z urządzeniem próżniowym, które najpierw rozbija tłuszcz i następnie pozwala go odessać do specjalnego zbiornika. Podczas jednego zabiegu istnieje możliwość usunięcia nawet 3-4 litrów tłuszczu, dzięki czemu można skutecznie modelować sylwetkę. Najpopularniejsza jest liposukcja brzucha, ud, boczków, możliwe jest jednak odessanie tłuszczu również z twarzy, rąk czy pośladków.

Przed zabiegiem

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, dlatego też wymaga odpowiedniego przygotowania i kwalifikacji przez lekarza. Osoba chcąca poddać się zabiegowi musi wykonać podstawowe badania krwi, parametry krzepnięcia, OB, grupę krwi, badanie moczu. Konieczne jest również wykonanie szczepienia przeciwko WZW typu B. Nie każdy zostaje zakwalifikowany do liposukcji – może na to wpływać chociażby nieprawidłowy wynik badań. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również ciąża, choroby przewlekłe i autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia skóry czy nerek. W przypadku istnienia przeciwwskazań do wykonania zabiegu zaleca się inne metody na usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej np. lipoliza iniekcyjna.

Liposukcja – cena zabiegu

Liposukcja cena to kluczowa kwestia brana pod uwagę przy planowaniu zabiegu. Trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej nie jest tanim zabiegiem, a jego koszt zależy od miejsca usunięcia tkanki tłuszczowej. Liposukcja cena brzucha to przykładowo 4-8 tysięcy złotych, natomiast w przypadku pleców to około 4 tysięcy złotych. Ceny zazwyczaj są ustalane indywidualnie podczas kwalifikowania pacjenta do zabiegu. Im więcej tkanki tłuszczowej ma ulec odessaniu, tym wyższy będzie koszt wykonania liposukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here