kalorie

Za każdym razem, gdy sprawdzamy wartość energetyczną różnych potraw (zwłaszcza tych smacznych), zdumiewa nas rażący brak równowagi między szybkim spożywaniem kalorii i ich przerażająco powolnym spalaniem. Czasem nawet nie zauważamy, kiedy zjemy jedną tabliczkę czekolady, która dostarcza do organizmu wiele kalorii. To samo dotyczy różnych spotkań rodzinnych – czasem tylko siądziemy do stołu i w mgnieniu oka zjemy kilkaset kalorii. Jak zatem można spalać kalorie będąc w domu?

Jak ćwiczyć ze swojego domu?

Nie ma lepszego sposobu na obciążenie całego ciała niż trening interwałowy. Wykonując trening w domu możemy wykorzystać ćwiczenia o różnej intensywności, aby uzyskać maksymalne rezultaty w jak najkrótszym czasie. Aby ułatwić sobie treningi w domu, można zainwestować w podstawowe wyposażenie. Oczywiście, również bez niego możemy spalić kalorie i poprawić swoją sylwetkę, jednak możliwość skorzystania z dodatkowego sprzętu znacznie ułatwia zadanie. Podstawowym przyjadę do treningów cardio jest orbitrek, rowerek treningowy i bieżnia. Każde z tych urządzeń można zmieścić w swoim domu, nawet jeżeli żyjemy w małym mieszkaniu. Warto również zainwestować w sprzęt do ćwiczeń siłowych: drążek, hantle i obciążenia. Proste ćwiczenia z hantlami wykonywane na maksymalnych poziomach intensywności umożliwiają nie tylko wyciskanie, ale także różne skoki, przysiady i inne ćwiczenia z obciążeniem, które pomogą nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także zyskać piękne mięśnie. Nie ma lepszego sposobu na przyspieszenie akcji serca niż skakanka. Jeśli będziemy skakać w umiarkowanym tempie organizm spali około 100 kilokalorii w ciągu 20 minut. Oczywiście nie każdy jest w stanie skakać tak długo, więc próbujemy zacząć od skakania przez 40 sekund, a następnie odpoczywać przez 20 sekund. W domu można również wykonywać liczne inne ćwiczenia interwałowe i aerobowe, nawet bez jakiegokolwiek sprzętu: przysiady, brzuszki, podskoki, pompki to tylko kilka z nich.

Treningi to nie wszystko – nie zapominamy o diecie

Jeżeli naszym celem jest schudnięcie i poprawa sylwetki, musimy pamiętać nie tylko o regularnym wykonywaniu ćwiczeń, ale również o zdrowej diecie. Dostarczanie wszystkich składników odżywczych: tłuszczów, białka i węglowodanów oraz witamin i minerałów jest kluczowe, szczególnie jeżeli większość czasu spędzamy w domu. Najłatwiej zadbać o dietę poprzez skorzystanie z oferty, którą przygotował catering dietetyczny z dostawą Bielsko-Biała. Możemy wtedy wybrać rodzaj diety oraz liczbę kalorii i posiłków, z których będzie się składać nasz plan odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here