Skrzynki magazynowe

W nowoczesnym magazynie nietrudno o bałagan. Ogromna ilość wszechobecnego sprzętu, wiele pozycji magazynowych i ciągłe zmiany w ilości posiadanych towarów, to chyba największe bolączki magazyniera. Okazuje się jednak, że zwykła skrzynka plastikowa, może – w określonych sytuacjach – znacznie pomóc w tej pracy. Jak?

Pomysłowość ma znaczenie!

Czym są skrzynki magazynowe? Są to najczęściej zwykłe, plastikowe pojemniki, które – w zależności od konstrukcji – służą do przechowywania mniejszych lub większych towarów. I tyle!

W rzeczywistości, ich potencjał jest znacznie większy. Każda, funkcjonalnie zaprojektowana i wykonana skrzynia z plastiku (i nie tylko), posiada specjalną kieszeń, w którą można włożyć kartę informacyjną, ale też zwykły skrawek papieru. Wybór formy ma tu charakter dowolny. Znacznie ważniejszą kwestią pozostaje pomysłowość i funkcjonalność danego rozwiązania.

Kolorystyka? Czemu nie!

Przyjęło się, że wszystkie skrzynki i kuwety plastikowe muszą być niebieskie? Wcale nie, gdyż kolorystyka jest tu w zasadzie dowolna. Oczywiście, jeśli ma przełożenie na funkcjonalne przechowywanie towarów.

Dobrze, niebieskie skrzynki magazynowe można wykorzystać w celu przechowywania niektórych artykułów, ale czerwone można zastosować jako tymczasowy pojemnik na buble lub… sztuki do poprawy. Co ciekawe, liczba możliwości jest tu praktycznie nieograniczona. Niebieskie pudła można zastosować do produktów na sprzedaż, urządzeń użytkowych, a nawet – do narzędzi pomiarowych. Z kolei pudła czerwone (lub żółte) mogą być wykorzystane jako pojemniki do – odpowiednio – towarów w obrocie technologicznym, części zamiennych lub wzorników do wspomnianych narzędzi.

Dużo, więcej, najwięcej!

Magazynowa skrzynka plastikowa może być układana w dowolny sposób. Pojedyncze sztuki przydadzą się co prawda do bubli, części zamiennych lub detali first-off, ale pozostałe można układać na specjalnych, dedykowanych konstrukcjach stalowych. Dzięki temu konstrukcja i specyfika magazynu, mogą być dowolnie kształtowane przez jego właściciela.

Podsumowanie

Skrzynki i kuwety plastikowe to rozwiązania, które – choć proste – można w nowoczesnym magazynie wykorzystywać w dowolny sposób. Wszystko zależy od przyjętych rozwiązań i zastosowanych strategii w określonym przedsiębiorstwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here