podłogi laminowane

Jakie są aktualne trendy na modne podłogi? Otóż do łask znowu wracają podłogi laminowane – jednak w nieco nowej odmianie. Prezentują się naturalnie, schludnie oraz estetycznie. Sprawdzą się zarówno w salonie i sypialni, jak i w pokojach o dużej wilgotności, takich jak kuchnia lub łazienka. Dlaczego w tym roku warto postawić właśnie na podłogi laminowane i w jakich pomieszczeniach okażą się najlepszym wyborem?

Podłogi laminowane – czyli jakie?

Podłogi laminowane to bardzo trwały wybór – są atrakcyjne wizualnie oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nic dziwnego, że z każdym rokiem stają się coraz modniejsze. Nowatorskie modele składają się z czterech warstw. Pierwsza – czyli wolna to tzw. warstwa przeicwprężna, która decyduje o kształcie i stabilności pojedynczego elementu. Warstwa środkowa to rdzeń, najczęściej wykonany ze sprasowanego włókna sosnowego. Natomiast ostatnie to warstwy dekoracyjne oraz zewnętrzne – ich zadaniem jest ochrona przed odbarwieniami i uszkodzeniami oraz nadanie całości atrakcyjnego, naturalnego wyglądu. Panele wykonane z czterech warstw są nie tylko bardzo odporne i wytrzymałe, ale też łatwe w montażu. Wyposażone w nowoczesne systemu łączenia, nie wymagają użycia kleju ani specjalnych przyrządów. Tak naprawdę, można je ułożyć w jeden dzień – nawet bez specjalnego doświadczenia. Wysokiej jakości podłogi laminowane są odporne na powstawanie plam, wgniecenia, ścieranie, a nawet przypalenia. Nie straszny im upadek ciężkiego przedmiotu z wysokości.

Ich kolejną zaletą jest wygoda i komfort. Są przyjemne w dotyku oraz ciepłe. Umożliwiają zastosowanie podkładów wygłuszających, dzięki czemu sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Doskonale przenoszą ciepło oraz są łatwe w czyszczeniu. Posiadają zamkniętą powierzchnię, dlatego nie przywiera do nich brud ani pył – są więc przyjazne alergikom. Właściwości antystatyczne sprawiają, że nie przyciągają kurzu. To doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, które chcą cieszyć się czystym i zadbanym domem, mimo aktywnego trybu życia.

Podłogi laminowane – do jakich pomieszczeń?

Podłogi laminowane najczęściej stosowane są w salonie lub w sypialni. Jednak postęp technologiczny sprawił, że z powodzeniem możemy zdecydować się na nie w pomieszczeniach, w których panuje wysoki poziom wilgoci – takich jak kuchnia i łazienka. Warto jedynie wtedy, wybrać modele, które dedykowane są do tych pomieszczeń, dzięki czemu będą prezentować się schludnie i estetycznie nawet po długim czasie użytkowania. Z łatwością usuniemy z nich tłuste osady, a para wodna lub wysoka temperatura nie doprowadzą do ich zniszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here