Dystrybutory wody – na jaki model się zdecydować?

0
1673

Dystrybutor wody to ekologiczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Pojawiają się one w szkołach, poczekalniach, biurach oraz innych miejscach użyteczności publicznej, a nierzadko i w domach prywatnych. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na te urządzenia, wiele firm zdecydowało się na produkcje różnego rodzaju dystrybutorów wody, które różnią się funkcjami i wyglądem. Jakie modele są najpopularniejsze?

Najpopularniejsze rodzaje dystrybutorów wody

Jednym z popularnych oraz łatwo dostępnych dystrybutorów wody są modele wyposażone w butlę. Ich zaletą jest niska cena i prosty system – niekiedy nie potrzebują nawet podłączenia do prądu. Wymagają jedynie regularnie dostarczanych butli z wodą źródlaną. Są lepszym i wygodniejszym wyborem niż kupno tradycyjnych 1,5 litrowych butelek. Wyposażone w wymienną butle, która posiada zazwyczaj 10 lub 20 litrów, dostarczają wody na dłuższy czas. Co więcej, to także opcja bardziej ekologiczna. Co prawda, wykorzystuje się plastikowe pojemniki, ale są one wielokrotnego użytku. Raz płaci się za butlę, a stałym kosztem jest tylko woda. Chociaż rozwiązania te były bardzo popularne, zostają zastępowane dystrybutorami wody bezbutlowymi.

Dystrybutory wody bezbutlowe działają na zasadzie czerpania wody pochodzącej z wodociągu. Wyposażone są w filtry, gwarantują stały dostęp do zdrowej wody pitnej. Urządzenia te są wyjątkowo łatwe i komfortowe w obsłudze. Eliminują konieczność wymieniania butli, dlatego są najlepszym sposobem dbania o nasze środowisko naturalne. Korzystanie z nich jest wyjątkowo proste – wystarczy podłączyć dystrybutor do źródła wody i uruchomić maszynę. Następnie płyn zostaje przepuszczony przez specjalny system filtracyjny i jest gotowy do spożycia. Do urządzeń z powodzeniem można podstawiać kubki i butelki.

Jakie funkcje mogą posiadać bezbutlowe dystrybutory wody?

Bezbutlowe dystrybutory wody mogą być wyposażone w wiele różnych funkcji, między innymi filtr z węglem aktywnym i antybakteryjną lampą UV. Zapewniają zarówno wodę chłodzoną, jak i gorącą – za pomocą, której bez problemu zaparzymy sobie herbatę. Bywają wyposażone w zasobnik z zapasem lodu. Modele wybierane do miejsc użyteczności publicznej – takich jak poczekalnie, stacje, porty lotnicze czy duże firmy – mogą dodatkowo posiadać ekrany LCD, na których wyświetlane są zdjęcia lub filmy reklamowe. Dystrybutor wody gazowej posiada natomiast możliwość zamontowania butli z dwutlenkiem węgla, zapewniając wodę gazowaną. Urządzenia te mogą być wolnostojące lub naścienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here