Płytki lappato

Płytki ceramiczne są często stosowanym elementem wykończeniowym. Pozwalają na uzyskanie pięknych powierzchni takich jak posadzka albo ściana. W zależności od swojego przeznaczenia mogą różnić się bardzo mocno pod względem wielkości, wykończenia czy designu. Jednym z ciekawych rodzajów płytek są lappato. Czym dokładnie się charakteryzują?

Lappato jako sposób wykończenia powierzchni

Płytki lappato (często oznaczone także jako lapp) na końcowym etapie produkcji są docierane. Dzięki temu ich powierzchnia nabiera pięknego połysku, który może mieć różną intensywność w zależności od tego, jak został zaprojektowany konkretny model. W ten sposób płytki te zostają uszlachetnione, poprawia się ich wygląd i zostaje z nich w pełni wydobyta głębia koloru. Co równie ważne, dzięki temu ich powierzchnia nabiera lekkiego poślizgu.

Światło ma znaczenie!

Płytki lappato odznaczają się szczególnie pięknym wyglądem dzięki swojemu wykończeniu powierzchni. Delikatny połysk, który mają, sprawia, że warto wybierać je do pomieszczeń, w których w szczególności zależy nam na pięknym blasku i refleksach światła. Jest to jedno z głównych kryteriów, na które powinniśmy w tym przypadku zwrócić uwagę.

Warto przy tym pamiętać, że w różnych pomieszczeniach i w przypadku różnych rodzajów oświetlenia mamy do czynienia z innymi odbiciami światła. Mogą one sprawić, że płytki zupełnie inaczej wyglądają w sklepie niż w domu, a na dodatek trudno nam się zdecydować na ich konkretny model. Jest to szczególnie problematyczne, jeśli musimy podjąć decyzję między dwoma rodzajami płytek: ich design, kolor i ogólny wygląd mogą być bowiem uzależnione od świateł. Dlatego, zwłaszcza w przypadku lappato, optymalnym rozwiązaniem będzie wyjście z modelem na światło dzienne lub nawet zabranie go do domu.

Lappato w instytucji, biurze lub sklepie

Płytki z wysokim połyskiem idealnie prezentują się na dużych powierzchniach. Wiele z nich ma też duży format (okrągły lub prostokątny), co wiąże się z szerokimi możliwościami aranżacyjnymi właśnie w większych przestrzeniach. Nic więc dziwnego, że tak chętnie lappato wybierane są do biur, instytucji czy nawet sklepów. Dodatkowym ich atutem w tych miejscach jest przykuwanie spojrzeń oraz podkreślenie elegancji i luksusowego charakteru każdego z pomieszczeń.

Czy warto wybrać lappato do domu?

Płytki z wykończeniem lappato mają szczególny charakter i są bardzo często wykorzystywane na powierzchniach firmowych. Jednak nie oznacza to, że nie możemy skusić się na nie w domu. Lappato będą zachwycać w wielu pokojach, jak choćby w salonie i jadalni, ale sprawdzą się też w łazience. Warto pamiętać, że ich wygląd doskonale odbija światło, dzięki czemu rozjaśnią każde z tych pomieszczeń, co może być ich dodatkowym atutem.

Płytki lappato wykorzystane w domu sprawią, że nabierze on bardzo luksusowego charakteru. Doskonale wpasują się więc w bogate wystroje wnętrz, na przykład glamour. Idealnie podkreślą jego charakter i sprawią, że każdy element wyposażenia będzie zachwycająco podświetlony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here