Miedziane fronty kuchenne

Miedź we wnętrzarskich trendach pojawiła się już kilka lat temu, ale jej chwila sławy wciąż nie przemija. Projektanci prześcigają się w pomysłach na miedziane elementy wyposażenia i dodatki – również do kuchni. W sklepach znajdziemy miedziane naczynia, sprzęty kuchenne, a ostatnio także …szafki kuchenne. Zobacz, gdzie się sprawdzą i jak prezentują się miedziane fronty kuchenne.

Kuchnia w miedzi

Obecność miedzi dodaje pomieszczeniu elegancji. Niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej: rdzawej czerwieni, postarzanej patyny czy połyskującego pomarańczowego różu, zawsze tworzy wrażanie luksusu, a jednocześnie nie jest tak oczywista jak złoto. W kuchni wspaniale prezentuje się w zestawieniu z modną bielą i stalą. A co najlepsze, pasuje do wielu wnętrzarskich stylów. Jest świetlnym elementem dekoracyjnym w kuchni urządzonej w oszczędnym stylu nowoczesnym i industrialnym czy w przytulnym stylu wabi-sami, a w aranżacjach rustykalnych i retro jest wręcz obowiązkowa. Jednak miedź doceniana jest nie tylko z uwagi na jej walory estetyczne. Uwielbiamy także same właściwości miedzi: nie ulega ona korozji, a jej starzenie się dodaje jej uroku. Ponadto działa bakteriobójczo i jest metalem w pełni naturalnym, a do tego można ją przetwarzać. Miedź w kuchni jest więc nie tylko modnym akcentem, ale także funkcjonalnym elementem wykończenia.

Gdzie zastosować miedź w kuchni?

Kuchnia w miedzi

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych kuchniach jest instalacja blachy z miedzi na ściennie pomiędzy górną a dolną zabudową. To piękny i praktyczny wybór z uwagi na łatwość utrzymania tak zabezpieczonej ściany w czystości. Metaliczne refleksy z kolei tworzą efekt, który nie może się znudzić. Modne ostatnimi czasy stały się także miedziane sprzęty AGD, stylizowane na urządzenia rodem z kuchni naszych babć. Ale miedź w nowoczesnej kuchni może pojawić się także w postaci blatów i frontów.

Elegancja na najwyższym poziomie

kuchnia z elementami miedzi

Przyznajcie, że blat w kolorze miedzi to oryginalne rozwiązanie, a w zestawieniu z białą zabudową kuchenną prezentuje się wręcz zjawiskowo. Kuchenne blaty faktycznie mogą być wykonane z blachy miedzianej, ale możemy też zdecydować się na wybór tradycyjnego blatu laminowanego w kolorze miedzi. Z czego natomiast zbudowane są miedziane fronty kuchenne? Z reguły wykonywane są z płyty MDF pokrytej laminatem HPL o metalicznym wykończeniu. Laminaty HPL otrzymywane są pod wysokim ciśnieniem z zastosowaniem bardzo wysokiej temperatury, dlatego są niezwykle odporne, a zatem idealnie nadają się do kuchennych wnętrz. Jeżeli więc miedziane szafki kuchenne od dawna chodzą Ci po głowie, naprawdę nie ma się nad czym dłużej zastanawiać!

Sprawdź miedziane fronty oraz te innej barwy ofertowane przez studia Verle Küchen:

https://verlekuchen.com/kolekcja/focus/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here