Jak wybrać listwy do schodów

Schody są podstawowym elementem w naszym domu. Zazwyczaj za bardzo nie przywiązuje uwagi do kwestii estetycznych. Bardziej zwraca się tylko uwagę tylko na aspekt funkcjonalny. Jednak w dzisiejszych czasach rośnie świadomość, jak drobne detale mogą wydłużyć życie naszych schodów. Czy też jaką funkcję spełniają w odbiorze stylistki całego pomieszczenia. 

Czemu warto zamontować listwy do schodów? 

Schody użytkowane na co dzień poddawane są ciężkim testom wytrzymałościowym. Otarcia, zarysowania, czy też wyszczerbienia są standardowymi uszkodzeniami. Szczególnie ciężką sytuację mają schody znajdujące się na zewnątrz. Zwiększona wilgoć osłabia materiał, w konsekwencji cała konstrukcja bardzo szybko się niszczy. Odpowiedzią na takie problemy jest montaż listew do schodów – narożnikowych. Skutecznie chronią poszczególne elementy przed zarysowaniami, jak i większymi bądź mniejszymi uszkodzeniami. Znajdziesz je na stronie: https://listwy.online/

Listwy oprócz funkcji praktycznej spełniają też rolę jako estetyczne wykończenie schodów. Metalowe listwy świetnie sprawdzą się w nowoczesnym wystroju wnętrza. Dzisiejsze listwy zostały zaprojektowane taki sposób, aby chroniły płytki, czy też panele podłogowe przed deformacją. Podczas częstego użytkowania na materiał działają siły powodujące sprężanie i rozprężanie się całej podłogi. Listwy do schodów są dostosowane do takich sytuacji, więc nie musimy się martwić, że na płytkach pojawi się pęknięcie

Jak materiał będzie odpowiedni? 

Na rynku dostępny jest szereg różnych materiałów, jednak wyróżnia się tylko kilka, które dzięki swojej wytrzymałości są często wybierane.

  • Listwa aluminiowa – jeden z najpopularniejszy modeli wybierany do glazury. Cechuje się wytrzymałością na warunki atmosferyczne, więc montaż na zewnątrz będzie odpowiednim wyborem. Delikatne nacięcia na brzegu listwy powodują, że tworzy się struktura antypoślizgowa. Jak wiemy bezpieczeństwo przy schodzeniu, czy też wchodzeniu po schodach jest ważnym elementem. 
  • Listwa stalowa – wyróżnia się dużą trwałością. Może być montowana do glazury, czy też gresu. Ważne jest tutaj użycie stali nierdzewnej, ponieważ pod wpływem wody stal ulegnie korozji. Często na takich materiałach montowane są nakładki antypoślizgowe. Skutecznie zwiększają przyczepność, jak i bezpieczeństwo. 

Listwy pełnią ważny dodatek do naszych schodów. Zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nadają całemu pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu. Dobrze zabezpieczone schody za pomocą listew odwdzięczą się trwałością materiału oraz estetyką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here