drzwi zewnętrzne Tychy

Planując jak będzie wyglądał nasz aktualnie budowany dom, przywiązujemy niemałe znaczenie do detali. Dobieramy kolor elewacji, dachu, dodatków, stolarki okiennej i drzwi. Dziś skupimy się na tym ostatnim elemencie – czy drzwi muszą być w kolorze okien? Jeśli nie, to jakie wybrać?

Jednolita stylistycznie stolarka – czy warto?

Do tej pory w oczach większości panowało przekonanie, że cała stolarka powinna być w jednym kolorze – rzekomo sprzyja to utrzymaniu stylistycznej spójności całego domu. W rezultacie białe okna równały się często białym drzwiom, a brązowe drzwi wymuszały ciemniejsze okna. Jednak wcale nie musisz się czuć niewolnikiem takiego poglądu – wbrew pozorom drzwi i okna w odmiennych kolorach również mogą wyglądać świetnie. W nowoczesnej architekturze drzwi są o wiele bardziej niezależnym elementem, który również może sporo wnosić do stylistyki budynku. Z tego powodu nie ma przeszkód, by drzwi kontrastowały z resztą budynku, lub wręcz przeciwnie – tworzyła spójną całość z pozostałą jego częścią. Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na wyraziste, pełne życia kolory drzwi, stanowiących dzięki temu swoistą wizytówkę mieszkania.

Wielokolorowe drzwi – opcja warta rozważenia?

Wbrew pozorom kolor drzwi nie jest największym faktorem wpływającym na ich finalny wygląd. O wiele bardziej liczą się użyte materiały, styl i dodatki. Dlatego do klasycznego budynku plastikowe czy aluminiowe drzwi nie będą dobrym uzupełnieniem. Natomiast świetnie sprawdzą się w nowoczesnej konstrukcji.

Nowym trendem, który staje się coraz popularniejszy, są wielokolorowe drzwi. Ten styl wykończenia jest najczęściej spotykany w przypadku drzwi aluminiowych i plastikowych, w których każdy element konstrukcyjny jest wyraźnie oddzielony i może mieć inny kolor. Pozwala to na niemal dowolne eksperymentowanie z kolorami i odkrycie swojego, 100% spersonalizowanego rozwiązania. Coraz więcej osób się decyduje na takie rozwiązanie – nie różni się zbytnio ceną, ale pozwala na eksperymenty.

Jak dobrać kolor drzwi?

Ładne drzwi zewnętrzne Tychy mogą stać się ozdobą Twojego domu, jeśli będą korespondować z resztą elewacji. Ważne jest również utrzymanie wszystkiego w spójnej stylistyce – mieszanie ze sobą kilku gatunków zazwyczaj nie jest najlepszym pomysłem. W domu o klasycznym wyglądzie, kształcie i elewacji pianie zazwyczaj sprawdzają się drewniane, klasyczne drzwi. Jednak nawet mając takie rozwiązania, można poeksperymentować – ważne, by osiągnąć spójny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here