Drzwi przesuwne zewnętrzne

Drzwi przesuwne zewnętrzne najczęściej wykorzystywane są przy różnego rodzaju tarasach. Ten system otwierania drzwi posiada szereg zalet.

Wygoda posiadania drzwi przesuwnych

Posiadanie drzwi przesuwnych tarasowych jest przede wszystkim rozwiązaniem dużo bardziej komfortowym niż drzwi, które się otwierają w sposób tradycyjny. Drzwi tego rodzaju spełniają najwyższe standardy dotyczące wygody podczas ich użytkowania. Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz zastosowaniu szeregu mechanizmów ułatwiających ich otwieranie jest ono stosunkowo łatwe i nie wymaga użycia dużej ilości siły. Z otwarciem tego rodzaju drzwi poradzi sobie każdy. Otwierają się one w sposób lekki oraz płynny, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości prowadnic.

Oprócz tego drzwi przesuwne zewnętrzne posiadają stosunkowo niskie progi, dzięki czemu przechodzenie przez nie nie sprawia trudności, nawet starszym osobom czy dzieciom. Zmniejsza to ryzyko powstania upadku na progu drzwi, co często zdarza się w drzwiach, które są otwierane w sposób tradycyjny. Dużo łatwiejsze jest także przenoszenie różnych przedmiotów przez tego rodzaju drzwi, ponieważ są one dużo większe niż standardowe drzwi tarasowe. Ich światło przejścia wynosi od 1,60 metra to nawet 3 metrów. Tak więc można przenieść przez nie bez problemu wiele rzeczy, nawet kanapę.

Rozmiar dostosowany do wnętrza

Drzwi przesuwne zewnętrzne wykonywane są w różnych rozmiarach, które są dostosowane do wnętrza oraz wyglądu domu z zewnątrz. Są one także odpowiednio dopasowane do konstrukcji domu, co wynika z jego projektu. Ważne jest, aby dobrze się komponowały z całością obiektu. Najczęściej tego rodzaju drzwi składają się z dwóch części. Wśród nich można wyróżnić skrzydło stałe, które pozostaje w miejscu oraz skrzydło przesuwne, które ulega otwieraniu i zamykaniu. Skrzydło przesuwne po otwarciu nachodzi na skrzydło stałe. Właśnie dzięki zastosowaniu tego systemu drzwi przesuwne zewnętrzne mogą być wykonywane w różnych rozmiarach, nawet bardzo dużych. Mogą one mierzyć nawet pięć lub sześć metrów, jeśli zostanie zastosowane odpowiednie wzmocnienie. Jest to dużą zaletą, zwłaszcza dla ludzi, którzy uwielbiają piękne, rozświetlone wnętrza oraz widok na zewnątrz domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here